05323607744

hairlost.tr@gmail.com

Burhanettin Onat Caddesi. 45/C Mduratpaşa/ANTALYA

ÜCRETSİZ SAÇ ANALİZİ

Saç, hemen herkesin dış görünüşünü önemli ölçüde etkileyen ve pek çok insanın dikkat etmesi gereken en önemli doğal aksesuardır. Kendimizi iyi hissetmek ve dışarıdan güzel görünmek için çeşitli şeyler yaparız. Bunlardan birisi de berbere ve kuaföre giderek saçlarımıza şekil verdirmektir. Fakat bazen bizi mutlu eden bu aksesuara yeteri kadar özen göstermeyiz. Çevre şartları, genetik yapı, sağlık sorunları saçlarımızın yıpranmasına hatta onu kaybetmemize neden olur. Saç dökülmesine gereken özeni göstermemeniz, sonradan telafisi olamayan durumları ortaya çıkarabilir. İşte saç analizi bu aşamada imdadınıza yetişir. Peki, saç analizi nasıl yapılır? İşte saç analizinin yapılışı ve tespit edilen saç sorunları ile Ücretsiz Saç Analizi yapılan yerler ve detaylar…

SAÇ ANALİZİ İLE TESPİT EDİLEN SAÇ SORUNLARI

Pek çoğumuz görünüşümüze göstermiş olduğumuz hassasiyeti ve özeni saç dökülmesi yaşadığımızda göstermeyiz. Çoğu zaman az, çoğu zaman çok, yaşadığımız saç dökülmesini genellikle umursamayız. Ya da bir zaman gelip başımızda belli açıklar meydana gelene kadar duruma müdahale etmeyi bile düşünmeyiz. Şayet saçlarınıza değer veriyorsanız ve sizin için önemli bir yer tutuyorsa, saçınızda yaşayacağınız herhangi bir sorunda mutlaka saç analizi yaptırmanız gerekir. Saç analizi yaptırmak, saç dökülme nedeninizi ve çeşidini öğrenmenizi sağlar. Yaptıracağız saç analizinde tespit edilebilecek saç sorunları şöyle sıralanır;

  • Saç dökülmesi,
  • Kepeklenme,
  • Şaçkıran – Alopesi – Areata,
  • Yağlanma,
  • Seboreik Dermatit (Egzama).

EN ÖNEMLİ SAÇ SORUNU SAÇ DÖKÜLMESİDİR

Yukarıda sıralanan saç derisi sorunlarından belki de en önemlisi saç dökülmesi sorunudur. Saç analizi yapılarak tespit edilen saç dökülmesi sorunuyla; kadın, erkek, genç, yaşlı ve çocuklar sıklıkla karşılaşırlar.

Normalin Üzerinde Bir Dökülme Yoksa Kendiniz Fark Edemezsiniz

Saç dökülmeniz normalin üzerinde değilse, saçınızın döküldüğünü kendi kendinize fark etmeniz çok mümkün değildir. Yaşlı kişilerde saç dökülmesi kendisini direk belli ederken, genç ve orta yaşlı kişilerde saç dökülmesi kendisini bir süre gizleyebilmektedir. Bu nedenle saç analizi yaptırmak, saç dökülmeniz olup olmadığını tespit etmenin yanı sıra saç dökülmesi tipinizi öğrenerek, hızlıca önlem almanıza avantaj sağlar.

SAÇ ANALİZİ NASIL YAPILIR?

Saç analizinin nasıl yapıldığını anlatmadan önce şunu özellikle belirtmemizde fayda vardır. Zira saçınızda yaşadığınız anormal bir dökülme dışında saçınızın dökülüp dökülmediğini dışarıdan bakarak anlayamazsınız. Diğer bir ifadeyle saç analizi yapmak, evde ayna karşısına geçerek yapabileceğiniz bir analiz değildir. Bu nedenle saçlarınızın sağlıklı olup olmadığını anlamanızın tek yolu saç analizi yaptırmaktır. Günümüze genelikle saç ekim merkezleri, protez saç merkezleri, eczaneler ve hastaneler gibi merkezlerde ücretsiz olarak yapılan saç analizi işleminde kişi ağrı, sızı duymaz ve işlem 5 dakika gibi kısa bir sürede gerçekleşir.

Saç Analizi 2 Şekilde Yapılır

Saç analizi 2 şekilde yapılmaktadır. Bunlardan;

  1. Loupe
  2. Trikoskop’ dır.

Loupe; doktorlar tarafından saç analizlerinde ve saç ekimlerinde kullanılan bir cihazdır. İçerisinde bulunan özel mercekler sayesinde kafa derisi ve saç kökleri rahatlıkla görülür. Saç köklerinin yakınlaştırılmasıyla yapılan analiz sonrasında saç sorunları tespit edilir.

Trikoskop ise, Loupe’den biraz daha farklı özellik taşımaktadır. Bir ucunda bir küçük bir kamera bulunan trikopkopun diğer ucu ise, bilgisayara bağlıdır. Saç analizi sırasında saç köklerinin görüntüsü anlık olarak ekrana yansır. Bu sayede hem uzman hem de kişi saç derisini görebilir.

Saç Analizi Yaptırmanın Sağladığı Avantajlar

Saç dökülmesinin pek çok nedeni vardır. Bununla birlikte en çok görülen saç dökülmesi sebebi genetik kaynaklı olanıdır. Saçın dökülmesini etkileyen diğer bir önemli neden de strestir. Ayrıca yanlış beslenme, hormonsal sorunlar, kaza, darbe, yaralanma gibi durumlarda saç dökülmesine neden olabilmektedir. İşte bu gibi durumları önceden tespit etmek ve erken tedaviye başlamak için saç analizi önemli bir yer tutar ve saç dökülme sorununu önlemede büyük fayda sağlar.

SAÇ ANALİZİ YAPILAN YERLER

Saç analizi İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Bursa gibi pek çok büyük il de yapılabildiği gibi gün geçtikçe bu illerin sayısı hızla artmaktadır. Eczane, Hastane, Saç Ekim Merkezleri, Saçlandırma Merkezleri gibi merkezlerde yapılan saç analizi Hair Lost merkezimizde de ücretsiz olarak yapılmaktadır.

ÜCRETSİZ SAÇ ANALİZİ İÇİN RANDEVU ALMANIZ YETERLİ

Hair Lost Saçlandırma Merkezimiz tarafından herkese sağlanan ücretsiz saç analizi hizmetimizden yararlanmak için sadece aşağıdaki formu doldurarak ya da iletişim alanımızdan randevu almanız yeterli.

WhatsApp chat