Protez Saçla Abdest Alınır mı?

12 Aralık 2018 0 ile tansuat

PROTEZ SAÇLA ABDEST ALINIR MI?

Protez saçla abdest alınır mı? Sorusu saç dökülmesi sorununa protez saç uygulamasıyla çözüm bulmak isteyen kişilerin merak ettikleri şeyler arasında yer alır. Günümüzde son teknolojiyle üretilen protez saçlar kişilerin akıllarına takılan bu sorulara cevap verir nitelikte. Alt yapısı tamamen tülden oluşan protez saçlar, bu özellikleriyle havayı ve suyu tamamen kafa derisine geçiriyor. Hava ve su geçirgen özelliğe sahip olan protez saçlar, kafa derisinin hava almasına imkan sağlarken, aynı zamanda suyun içeriye ve dışarıya hareket etmesini de sağlıyor.

ABDEST ALIRKEN SU KAFA DERİSİNE TEMAS EDER

Yüzde yüz insan saçından üretilen protez saçta kullanılan saç tellerinin yüksek teknoloji ürünü sağlıklı altyapıya monte edilmesi nedeniyle kişinin kendi saçından farklı yoktur. Bu nedenle kişi kendi saçıyla nasıl abdest alıyorsa kullanmış olduğu protez saçla da aynı şekilde abdest alabilir. Protez saç ünitesinin tül altyapıya sahip olması nedeniyle kafa derisi hem nefes alır hem de banyo yaparken kullanılan su içeri dışarı hareket eder. Bu durum abdest alırken de geçerlidir. Zira abdest alma sırasında kullanılan su saç telleri arasından ve ünitenin gözeneklerinden geçerek kişinin kafa derisiyle temas eder.

BEDEN HİJYENİNİ KORURKEN DİNİ VECİBELERİNİZİ YERİNE GETİREBİLİRSİNİZ

Saç protezinin hava ve su geçirgen altyapısı sayesinde kullanıcılar beden hijyenlerini korurlarken dini vecibelerini de eksiksiz halde yerine getirebilirler. Uzmanlar protez saç kullanımının abdest alınmasına bir engel teşkil etmediğini belirtirler.

PROTEZ SAÇ GUSÜL ABDESTİNE ENGEL Mİ?

Protez saçın gusül (boy) abdestine engel teşkil edip etmemesi ile ilgili Sorularla İslamiyet Sitesine takma saç ve kaynak gusle engel mi? yazısında konuyla ilgili şu açıklama yapılmıştır.

Takma saç deriye suyun geçmesine engel değilse, abdest ve gusle de engel olmaz.

SAÇ PROTEZİ ÜRETİCİLERİ İNSAN SAĞLIĞINI ÖN PLANDA TUTUYOR

Dünya çapında üretim yapan protez saç üreticileri, saç protezini üretirken çok ince ayrıntılara dikkat ediyorlar. Bunlardan birisi de uygulanmaya başladıktan sonra yaklaşık 25-30 gün insan başında kalan saçların kafa derisine zarar vermemesidir. İnsan sağlığını ön planda tutan üreticiler, protez saç üretiminde kullanılan tüm malzemeleri hava ve suyu en iyi geçiren cinsten tercih ediliyorlar. Bilindiği gibi su ve hava iğne deliği tabir ettiğimiz en küçük bir delikten bile geçebilir. Tabi ki bu sistemin belli bir oranı vardır ve bu açıktan bir alana su dökmüşsünüz gibi değildir.

HAVA VE SU GEÇİRMESE İDİ KAFA DERİSİ ÇÜRÜYEBİLİRDİ

Burada önemli olan konu, kafa derisinin suyu ve havayı istenilen oranda almasıdır. Bunun tam tersi düşünüldüğünde yani, saç protezi malzemelerinin hava ve suyu geçirmez bir durumda olması, kişinin başında ortalama 25 gün duran protezin kafada deri çürümelerine neden olması beklenir. Tıpkı yara bandı ile parmağımızı sardığımızda belli bir süre sonra kapalı olan parmak derimizin beyazlaşıp buruşmuş olması gibi.

KARAR YİNE DE SİZE AİT

Protez saç kullanın abdeste engel teşkil edip etmemesiyle ilgili gerek İslam Alimlerinin görüşü gerekse bilimsel araştırmaları yazımızda yer verdik. Yine de protez saçın kullanımının abdest almaya engel olacağını düşünüyorsanız ya da aklınızda hala bir şüphe varsa protez saç uygulamasını kullanmanızı tavsiye etmeyiz. Bu konuda son karar tabi ki de size aittir.

HAİR LOST OLARAK ENJEKTE PROTEZ SAÇ KULLANIRIZ

enjekte saç protezi

Merkezi Antalya’da bulunan Hair Lost Protez Saç Merkezimizde en son teknoloji ile üretilen saç protezleri uygulaması yapılmaktadır. Hazır kalıp ve kişiye özel üretilen saçlar, nano teknolojisiyle üretilen “Delikli Nano Enjekte Saç” olarak adlandırılır. Bu yöntemde saç telleri çok ince tül ünite üzerine tıpkı orijinal deriden saç çıkar gibi enjekte edilir. Bu özelliği saç tellerine en üst seviyede doğal insan saçı görünümü vermesini sağlar.

ENJEKTE SAÇ DİĞER PROTEZ SAÇLARA ORANLA DAHA DAYANIKLIDIR

delikli nano enjekte saç

Enjekte Saç, eski teknolojilerde uygulanan tek ya da çift düğüm sistemi uygulamasından farklı olarak alt yapının düğüm olmadan bütün saç tellerini tek tek tutması işlemidir. Bu işlem protez saçın ömrünün uzun olmasını sağlar.

Saçınızı Ancak Kopartarak Dökebilirsiniz

Delikli Nano Enjekte protez saç yaptıran kişiler, uygulan saçın elastik yapısı sayesinde saç telini ancak kopartarak dökebilirler. Oysa ki, üniteye düğüm atılarak üretilen eski teknolojide zamanla bu düğümler çözülerek protez saçın kısa süre içerisinde dökülmesine ve yıpranmasına neden olmaktadır. Dolayısıyla enjekte saç diğer protez saç çeşitlerine göre daha dayanıklıdır.

Çok İnce Ünite Yapısı Sayesinde Kafa Derisi Net Görünür

Yüzde yüz hava ve su geçirgen alt yapıya sahip olan Enjekte Protez Saç, kişiye kendi saçından ayırt edemeyeceği kullanım kolaylığı sağlar. Aşağıdaki fotoğrafta da olduğu gibi uygulama sonrasında ünitenin çok ince yapısı nedeniyle kafa derisi net bir şekilde görülebilmektedir.

enjekte saç

Enjekte Protez Saç Fiyatları ve Detaylı Bilgi İçin Sizi Arayalım.

İletişim