05323607744

hairlost.tr@gmail.com

Burhanettin Onat Caddesi. 45/C Mduratpaşa/ANTALYA

PROTEZ SAÇ

Protez saç, genel anlam olarak herhangi bir nedenden dolayı saçlarını kaybeden erkek, kadın ve çocuğun (belli yaşa kadar olan) dış görünüşünde değişiklik yapmak amacıyla sıklıkla ve güvenle başvurulan doğal bir yöntemdir. Saç derisi analizi ve ölçümleme ile başlayan uygulama sonrasında kişiye özel üretimle başın açık bölümüne yapıştırılarak sonlanır. Yüzde 100 insan saçından üretilen protez saçNano Teknoloji, Quantum Sistem olarak çok çeşitli üretim seçenekleri bulunur. Diğer bir değişle protez saç, farklı nedenlere bağlı olarak yaşanan saç dökülmelerinde ağrısız ve ilaç olmadan uygulanan saç yapım tekniğidir.

PROTEZ SAÇ NEDİR?

Protez saç halk arasında “yapıştırma saç” veya “takma saç” olarak bilinir. Ağrısız, sızısız ve çok uzun beklemeler gerektirmeden her yaştan kişiye uygulanabilir bir sistemdir. Kişiye özel bir uygulama olan protez saç uygulaması, kişinin hayal ettiği saçlara sahip olmasını sağlayan en doğru yollardan birisidir. Pek çok yöntem saç sorununa uygun olmama ya da cilt yapısına uygun olmama nedeniyle kişinin beklentilerini karşılamayabilirken, protez saç kişinin hayat tarzına ve bütçesine uygun olarak beklentileri tam olarak karşılar.

PROTEZ SAÇ NASIL ORTAYA ÇIKTI

Son dönemlerde saç dökülmesine en iyi çözümlerden birisi olarak ismine sıkça rastladığımız protez saçın ortaya çıkış hikayesi hayli ilginçtir. Günümüzde ünlü – ünsüz, kadın – erkek, genç – yaşlı herkes tarafından tercih edilen saç protezinin icadı 1950’li yıllara rastlamaktadır. Peruk kullanan Hollywood aktörlerinin zorlu sahnelerde yaşadıkları sorunlar nedeniyle, MAX Factor firması tarafından geliştirilen özel yöntemlerle peruğun başa yapıştırılarak kayması önlenmiştir. Çok ünlü aktörlere uygulanan yöntemle kullanılama başlanan protez saçı ilk kullanan ünlüler arasında, ünlü aktörler John Wayne ve Sean Connary de vardır.

PROTEZ SAÇIN YAPIM AŞAMASI

Saç protezi kişiye özel yapılmasından dolayı boyutları ve şekli kişiye göre değişiklik gösterir. Bu nedenle de belli yapım aşamalarından geçer. Protez saç, yapan merkezlerde bu aşamalar gerçekleşse de kaliteli ve size uygun en iyi protez saçı deneyimli ve uzman ellere yaptırmanızı öneririz. Protez saçın uygulama aşamaları; ölçümlendirme, yerleştirme ve tasarımdır.

Ölçümlendirme; Saçın yapılma ve yerleştirme aşamasının ilk basamağı olan ölçümlendirme protez saçınızın doğal durması açısından son derece önemlidir. Ölçümlendirme aşamasında, kişinin başında saç olmayan yerlerin simetrik tasarımına uygun bir kalıbı çıkarılırken aynı zamanda saçın inceliği, kalınlığı ve rengi de belirlenir.

Yerleştirme; Sıfır hatayla ölçümlendirme aşaması sonrası, kişiye özel üretilen protez saç, özel olarak üretilmiş bantlar yardımıyla başın açık alanını kaplayacak şekilde başa sabitlenir.

Tasarım; Bu aşama doğru ölçümlendirme ve sıfır hata ile üretilen saçın başa sabitlenmesinden sonra gerçekleşen en son adımdır. Tasarım aşamasında, saçsız bölgeye sabitlenen saç, kişinin istekleri ve yüzüne uygun saç modeli kesilerek oluşturulur. Bu son aşamadan sonra yeni bir görüntüye kavuşan kişinin saçının belli bir alanının protez olduğu dışarıdan bakan herhangi birisi tarafından anlaşılamaz.

PROTEZ SAÇ UYGULAMASININ İLK ADIMI DOĞRU ÖLÇÜMLENDİRMEDİR

Protez saç uygulamasında ilk adım ve en önemli adım ölçümlendirmenin doğru olarak yapılmış olmasıdır. Son derece önemli olan bu aşamada, saçın dökülmüş ya da seyrekleşmiş olan bölgeleri büyük bir titizlikle belirlenir. Uygulanacak bölgenin itinayla kalıbının oluşturulmasından sonra kişiden alınacak saç örneği ve saçın özellikleri (rengi, kalınlığı, uzunluğu, dalgalı mı, düz mü) belirlenip, özel bir sipariş formuna kayıt edilerek aşama tamamlanır. Protez saçın doğal durması, saçı tanımlayacak kişinin uzmanlığına bağlıdır. Zira, kişinin saçının yoğunluk ya da seyreklik gibi özelliklerinin iyi tespit edilmesi sonrasında yapılan saçların kişinin kendi saçına birebir uymasını sağlar. İyi ölçümlendirme yapılamaması durumunda;

  • Kişinin önlerdeki diplerin kendi saçından çok ayrı renkte olması (sarı ya da belirgin bir koyu hat)
  • Ya da tepe bölgelerinin kişinin saçından daha gür olması ve bu nedenle saçın doğal halinden daha fazla kabarık görünmesi.

Protez saç yapım aşamalarında yukarıda belirtilen hataları en aza indirmek için, bu adımları uzman ve tecrübeli kişiler yanında bilinçli eller tarafından yapılması önerilir.

UYGULANDIĞI KİŞİLER

Çeşitli sebeplerden sonra oluşan saç kayıplarından kaynaklanan saç sorunlarına çözüm odaklı uygulanan protez saç, her yaştan kişiye son derece başarılı bir şekilde uygulanmaktadır. Uygulama öncesinde saçın hangi dökülme aşamasında olduğunun hiçbir önemi yoktur. Ancak bazı kişilere de uygulanması sakıncalıdır. Saç derisinde görülen Seboreik Dermatit (yağlı egzema) gibi hastalıkların tedavisi sonrasında ve doktor onayıyla uygulanabilir. Baştaki bozuk para büyüklüğündeki bir alana uygulanabileceği gibi hiç saçı olmayan ya da seyrek saçları olan kişilere de uygulanabilir.

Protez Saç Kimlere Uygulanmaz

Protez saçın uygulanması sakıncalı görülen kişiler, 6 yaşın altındaki çocuklar ile ileri derecede kronik cilt rahatsızlığı olan kişilerdir. (egzama vb.)

ÖMRÜ NE KADARDIR?

Protez saçın ömrü ya da kullanım süresi belli kriterlere bağlı olarak değişir. Aynı altyapı özelliklerde ve saç yoğunluğunda üretilen iki farklı protezin biri birlerine kıyasla ömürlerini, kalite farklılıkları belirler. Kalın ve estetik gözükmesine karşın sağlam düğüm yöntemi uygulanarak üretilen protezin ömrü yaklaşık 4 yıl olabilir. Ya da daha hafif, doğal estetik açıdan canlı saçlara daha uyumlu hazırlanmış protezlerin kullanım süresi ise, 1 ile 2 yıl arasında değişebilmektedir.

PAHALI MIDIR?

Protez saçın pahalı olup olmaması tamamen kişinin bakış açısına göre değişir. Diğer bir ifadeyle herkesin felsefi anlayışı aynı değildir. Zira protez saç bir nevi kişinin kendisine olan fiziki yatırımıdır. Kişi için dış görünüş her şeyden önce geliyorsa önceliği fiziki yatırımdır.

PROTEZ SAÇ UYGULAMASINDA KULLANILAN SON TEKNOLOJİLER

Son yıllarda protez saç uygulamasında kullanılan teknoloji hızla gelişmektedir. Saç protezi dünyada 1990’lı yıllarda o zamanın peruklarının yerini devralmıştır. Söz konusu yıllardan bu yana devam eden saçlandırma sistemlerinde günümüzde kullanılan en son teknolojilerden piyasada en çok duyulanları; Nano Teknoloji Sistem, Nanofilament Hair Replacement Systems, Quantum Sistem, Delikli Nano Enjekte Saç teknolojisidir.

HAİR LOST OLARAK DELİKLİ NANO ENJEKTE SAÇ KULLANIRIZ!

Hair Lost Saç Sorunları Merkezi olarak ve kullanıcı memnuniyetini ön planda tutarak protez saçta en son teknoloji ürünü olan Delikli Nano Enjekte Saç kullanırız. Saçın çok ince tül ünite üzerine deriden çıkar gibi enjekte edilmesiyle üretilen Enjekte Saçı, dökülme oranının çok az olmasından dolayı kullanım rahatlığı yanında uzun ömürlüdür.

Sizi Arayalım

Protez Saç Uygulaması ile ilgili detaylı bilgi ve randevu almak için aşağıdaki formu doldurun. Sizinle en kısa sürede iletişime geçelim.

WhatsApp chat