Protez Saç Uzar mı?

4 Mayıs 2018 1 ile tansuat

PROTEZ SAÇ UZAR MI?

Protez saç uzar mı? Sorusu protez saç yaptırmayı düşünen ya da ilk defa protez saç kullanacak olan kişilerin en fazla merak ettiği sorular arasında yer alır. Bu soruya cevap aramadan önce saç ekimi ve protez saç arasındaki farkı ayırt etmekte fayda vardır. Protez saç; kişiye özel hazırlanmış saç ünitesinin özel sabitleyiciler ve medikal ürünler yardımıyla saçsız bölgeye sabitlenmesiyle uygulanan bir işlemdir. Bu sebeple yapıldığı gündeki ilk şeklini korur ve uzamaz. Saç ekimi ise, cerrahi bir işlemdir. Klinik ortamda kişilerin sağlıklı saç hücrelerinin başın saçsız bölgesine yerleştirilmesi sonucu gerçekleşen bir işlemdir. Bu nedenle kişinin tıpkı kendi saçlarında olduğu gibi sağlıklı bir şekilde uzar.

saç protezi uzar mı

SAÇ PROTEZİ YAPTIRMANIN AVANTAJLARI NELERDİR?

Saç ekimine göre, uzamadan ilk günkü şeklini koruyan saç protezinin tercih edilmesi için bazı avantajlar vardır. Uzmanlar saç protezi yaptırmanın avantajlarını şöyle sıralarlar;

  • Her boyutta ve ölçüdeki saçsızlık sorununu çözer; Saç protezi; yaş  ve cinsiyet farketmesizin her boyutta ve ölçüdeki saçsızlık sorununu çözmek amacıyla uygulanan bir yöntemdir. Tıpkı; Areata alopesi, Androgenetik alopesi, Kikatrisyel alopesi, Trichotillomania, Telogen effluvium ve Kemoterapi tedavisi gören hastalarda uygulandığı gibi.
  • Çok hızlı sonuç verir; saç protezi uygulaması, saç ekimi uygulamasına göre çok daha hızlı sonuç verir. Zira saç protezi merkezine başvurduğunuz andan itibaren aynı gün içerisinde eski saçlı günlerinize dönebilirsiniz.
  • Ağrı ve sızısızdır; saç  protezi uygulaması işlemi bir tür saçsız bölgeye yapıştırma işlemi olması nedeniyle işlem sırasında herhangi bir cerrahi müdahale olmadığı için ağrı, sızı ve kanama gibi sizi rahatsız  eden bir durumla karşılaşmazsınız.
  • Fiyatı daha ulaşılabilir; protez saç fiyatları  saç protezini tercih etme nedenlerinin önemli noktalarından birisidir. Saç ekiminde fiyatlar çok daha yüksek olurken, saç protezi fiyatları herkes tarafından daha ulaşılabilirdir.
  • Uzun süreli bir çözümdür; saç protezi uygulaması kişinin isteğine bağlı ve uzun süreli bir çözümdür.
  • Günlük faaliyetlerini etkilemez; saç protezini tercih eden kullanıcılar günlük yaşamlarında; spor, havuz ya da deniz, uyku uyumak, banyo yapmak gibi pek çok faaliyetlerini hiçbir kısıtlama olmadan yapabilirler.
  •  Geri dönüşü mümkündür; protez saçın saç ekimine göre geri dönüşü mümkündür. Saç protezi uygulaması sonrasında kişiler diledikleri zaman uygulamaya son verebilirler ve bu durumdan dolayı hiçbir sağlık sorununa ve zarara uğramazlar.

SAÇ PROTEZİ UYGULAMANIN DEZAVANTAJLARI

Saç protezi kullanmak beraberinde kişiye öyle büyük dezavanjları getirmese de protez saçın kullanım şartları bazı kullanıcılar için dezavantaj olarak görülebilmektedir. Bu dezavantajları şu şekilde sıralayabiliriz;

Periyodik bakım; bazı kişiler tarafından dezavantaj olarak görülen protez saç bakımı, aslında protezin uzun ömürlü olması açısından son derece önemlidir.

SAÇ PROTEZİ DOĞAL BİR GÖRÜNÜM SAĞLAR

saç protezi doğal görünüm

Saç protezi, kişiye özel hazırlanması yanında deneyimli ve uzman bir ekip tarafından yüksek kalite standartları uygulanmasıyla %100 doğal bir görünüme sahip olur. Bu nedenle diğer kişiler tarafından fark edilmesi mümkün değildir.

 

Paylaş