Protez Saç Tercihi Ve Merak Edilen Sorular

28 Mayıs 2018 0 ile tansuat

PROTEZ SAÇ TERCİHİ

Sağlıklı ve gür saçlara sahip olmak kadın erkek, genç yaşlı hemen herkesin en çok istediği şeylerden bir tanesidir. Sağlıklı saçlara sahip olan kişiler çeşitli nedenlerden dolayı erken yaşlarda saçlarını kaybetmek zorunda kalabilirler. Geçmiş yıllarda bu sorunla karşılaşan kişiler hayatlarına saçsız bir görüntüyle devam ederlerken, günümüzde teknolojinin gelişmesiyle artık yaşamlarını bu şekilde yaşamak zorunda kalmıyorlar. Saç ekimi ya da protez saç yaptırarak eskisinden daha iyi görünüme sahip olan kişiler ve henüz bu uygulamaları kullanmayan kişilerin aklında birçok soru oluşmaktadır. Peki, Protez saç tercihi nasıl olmalı? Protez saç neden tercih edilmeli? Kişilerin akıllarında oluşan; protez saç düşer mi, protez saç kullananların yorumları, protez saç fiyatları, protez saç anlaşılır mı, protez saçın ömrü gibi birçok sorunun cevabını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Protez Saç Nedir? 

Protez saç, profesyonel uzmanlar tarafından ölçülendirme yapılarak, %100 insan saçı dokusundan geliştirilen teknik yöntemlerle üretilen saç protezidir. Özel yapıştırıcılarla ya da bantlar saçsız olan deriye yapıştırılma suretiyle uygulanır.

Protez Saç Nedir? İle ilgili detaylı bilgiye linki tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Neden Protez Saç Tercih Etmeliyim?

neden protez saç tercih etmeliyim

Saç dökülmesi soruna çözüm yollarından birisi saç ekimidir. Ancak bu yöntemin aşamalarından birisi olan cerrahi müdahaleyi istemeyen kişiler ya da kemoterapi gören hastalar için en uygun diğer bir yöntem de protez saç yaptırmaktır. Protez saçın saç ekimine göre ağrısız ve daha kısa bir sürede başarılı sonuca ulaşılmasından dolayı tercih edilmesi önerilmektedir.

Protez Saç Nasıl Uygulanır?

Uygulamanın yapılacağı bölgenin incelemesiyle başlayan süreçte; saçın karakteri, rengi, sıklığı, dökülme riski olan bölgeler detaylı olarak incelenir. Kişinin saçından örnek alınarak oluşturulan kalıp, protez saçın yurtdışında hazırlanacağı merkeze gönderilir. 6-8 hafta arasında değişen üretim süreci sonrasında saçlandırma merkezlerinde özel olarak hazırlanmış odalarda kişinin saçsız olan bölgesine yerleştirilir. Uzun olarak üretilen protez saçlar kişinin istediği modele göre kesim yapılarak şekillendirilir.

Protez Saça Hangi Şampuan ve Kozmetik Ürünleri Kullanmalıyım?

Protez saç hava ve su geçirgenliği en üst düzeyde üretilmesi nedeniyle temizlenmesi aşamasında kullanıcıya oldukça fazla kullanım kolaylığı sağlar. Bu nedenle kendi saçınızda kullandığınız tüm kozmetik ürünleri protez saçınızda da kullanabilirsiniz. Ancak dikkat etmeniz gereken en önemli nokta kullanacağınız ürünlerin içeriğinde bulunan maddeler ve kalitesidir. Çünkü düşük kalitede üretilen ürünler, kendi saçınızda olduğu gibi protez saçınıza da zarar verebilir. Uygun kalitede PH içerikli üretilen kozmetik ürünlerini kullanmanız uzun vadede oluşacak sorunların önüne geçmenizi sağlayacaktır.

Antibakteriyel Kepek Karşıtı Ürünleri Tercih Edin

protez saç bakım ürünleri

Protez saçınız kendi saçınız gibi uzamadığından dolayı zamanla yıpranır ve estetik olmayan kötü bir hal alır. Hatta bazen cildinizde kaşıntı, kızarıklık ve tahriş meydana gelebilir. Bu gibi durumların oluşmaması için protez saçınızı yıkayacağınız şampuan, kullanacağınız saç kremi ve saç spreyinin uygun kalitede ve PH değerinde olması gerekir. Protez saçınızın bakımında antibakteriyel ve kepek karşıtı ürünleri tercih etmeniz uzun vadede oluşabilecek tahrişlerin engellenmesini sağlayarak hijyenik ve rahat bir kullanım sağlar.

Protez Saç Kullanan Ünlüler Kimlerdir?

Saç dökülmesi sorunu yaşayan kişiler gibi ünlülerde protez saç kullanmayı tercih etmektedirler. Bunun en önemli nedenleri; saç ekimiyle istedikleri sonucu elde edemeyecek olmaları, protez saçın doğal durması, istedikleri şekli verebilmeleri ve günlük aktivitelerini kolay yapabilmeleridir. Protez saç kullanan ünlüler ile ilgili haberler televizyon ve sosyal medyada sık sık çıkmaktadır. Dünyaca ünlü yabancı oyuncu ve starlardan; Brendan Fraser, Ben Affleck, John Travolta, Tom Hanks, Nicolas Cage ve Türk ünlülerden; Coşkun Sabah, Galatasaraylı eski yıldız futbolcu Suat Kaya şarkıcı Fatih Ürek, manken ve sunucu Reha Yeprem sinema sanatçısı Nuri Alço’ya kadar pek çok ünlü protez saç kullanmaktadır.

Protez Saç Kullanan Türk Ünlüler için tıklayın…

http://www.protezsac.net/protez-sac-kullanan-turk-unluler/

Saçlandırmada Son Sistem Nedir?

Saçsızlık demek diğer bir ifadeyle saç hücrelerinin ölümü demektir. Bu nedenle saçlarını kaybetmiş kişilere eskisi gibi saçlara kavuşabilmeleri için ya saç hücresi transferi (saç ekimi) ya da kişiye özel hazırlanmış protez saç yöntemi tavsiye edilir. Bazı kişilerde kendi saç hücrelerinin azlığı ya da açık alanın fazlalığından dolayı saç ekimi istenen başarıyı sağlamayabilir. Bu kişilere daha yüksek performans sağlayan protez saç yöntemi tavsiye edilir. Saçlandırmada son teknoloji olarak tabir edilen protez saçlar istenilen gürlükte uygulanabilir.

Protez Saçta En Son Teknoloji Hair Lost Çözümüyle ilgili detaylar için tıklayın…

 

protez saç fiyatları erkek

Protez Saç Ortalama Kaç Yıl Kullanılır? – Protez Saçın Ömrü Ne Kadardır?

Protez saç kullanımı tamamen kişisel bakımla ilgilidir. Eğer protez saç kullanan kişi kişisel bakımına özen gösteriyor, protez saçını diş sağlığı veya dış görünüşüne gösterdiği titizlik kadar önemsiyorsa, protezinin gereken bakımı için kendine zaman ayırıyorsa protez saçın ortalama ömrü 2 yıl belki de daha fazla olabilir. İki yıl ilk etapta kulağa çok kısa bir süre gibi gelse de unutulmamalıdır ki, protez saç kişinin kendisi için bugüne kadar yapmış olduğu en büyük fiziki yatırımdır. Kaldı ki, hayatımızda yaptığımız pek çok yatırımda bize belli bir maliyeti de yanında getirmektedir.

Protez saç ömrü iyi kullananlarla kötü kullananlar arasında değişiklik gösterirken, kötü protez saç (kalitesiz) ile iyi protez saç (kaliteli) arasında da değişir. Buna göre yaptırdığınız protez saçın ömrünün kaç yıl olacağı şöyle tahmin edilir.

 • İyi kullanıcı + İyi protez saç = 1-3 yıl arasında,
 • Kötü Kullanıcı + İyi protez saç = Maksimum 1 yıl,
 • İyi kullanıcı + Kötü protez saç = Maksimum 6 ay,
 • Kötü kullanıcı + Kötü protez saç = Maksimum 3 ay.

Protez Saç Dışarıdan Fark Edilebilir mi?

protez saç dışarıdan fark edilir mi

Protez saç uygulaması kişiye özel ölçüler alınarak yapılmasından dolayı kişinin kendi saçıyla birebir uyum sağlar. Bu nedenle uygulandıktan sonra dışarıdan hiçbir şekilde fark edilmez.

Protez Saçın Bakımı Zor mudur?

Protez saçın bakımı kısa bir süre içerisinde ve kullanıcıyı yormayacak şekilde tamamlanır. Protez saçın bakımı iki gruba ayrılır. Bunlardan birisi temel bakım olarak adlandırılan 1. Grup bakımdır. Bu bakım saçın günlük bakımıyla ilgilidir. İkinci grup bakım ise, ortalama aylık zaman dilimlerinde saçınızı yapan firmaya ya da protez saç bakımı yapan bir merkeze yaptıracağınız bakımıdır.

Protez Saça Evde Bakım Yapılır mı?

İyi bir şekilde tasarlanan protez saçlar, çevreden kesinlikle anlaşılmaz. Kişinin yüzüne uygun bir kesim ve ten rengiyle uyumlu bir tonda uygulanan saç, doğru kullanım ve düzgün bakım kurallarına sadık kalındığında istenen en iyi sonucu verir. İlk uygulamanın ardından 7 gün içerisinde uzman kişiler tarafından kullanıcının bu duruma ayak uydurup uyduramadığı kontrol edilir. Bundan sonrasında saçınızın günlük bakımını evde 2 -3 günde uygun şampuanlarla yıkayarak ve saç kremi kullanarak yapabilirsiniz. 

Protez Saç Bakımı Kaç Günde Bir Yapılır?

 

2-3 Günde Bir Yıkayın

protez saç yıkanır mı

Günlük yaşamlarına istedikleri gibi devam edebilen protez saç sahipleri, denize ve havuza rahatlıkla girebildikleri gibi her türlü spor aktivitelerini de yapabilirler. Sauna ve solaryuma da girebilen kullanıcılar kendi saçlarının bakımını nasıl yapıyorlarsa protez saçlarını da aynı şekilde temizlemeleri gerekiyor. Protez saçın evde bakımı uygun şampuanlar (kepeğe karşı etkili ve kaliteli) eşliğinde 2-3 günde bir yıkanmasıyla olur.

Kalite Standartlarına Uygun Ürünleri Tercih Edin

Evde protez saç bakımı için kullanılacak ürün seçiminde kişinin kendi saçlarında kullandığı ürünler tercih edilebilir. Bununla birlikte kalite standartlarına uygun kozmetik ürünlerin kullanılması protez saçın görüntüsünde ve kullanım şartlarında herhangi bir sorun yaşanmamasına neden olur. Bununla birlikte protez saçlar için özel olarak üretilmiş ve PH değerleri ihtiyaca özel olarak düzenlenmiş olan; saç kremi, şampuan ve bakım ürünleri tercih edilerek rahat ve kaliteli bir kullanım  da sağlanabilir. Antibakteriyel ve kepek karşıtı olan ürünler protez saçlar için en uygun seçenekler arasında yer alır.

Protez Saç Bakımı Nasıl Yapılır? İşe yarar tüyolar için linki tıklayınız…

Protez Saç Ne Kadar Sürede Yapılır?

Protez saçın uygulanması kişinin ölçüleri alınarak kişiye özel olarak yurtdışında üretilmesinden dolayı, ölçünün alınmasından en az 15 gün sonra yapılabilir. Bu süre uzayabilir.

Protez Saç Bakımı Malzemeleri Pahalı mı?

Protez saçın evde bakımı için özel bir malzemeye gerek yoktur. Günlük hayatta kullandığınız saç bakım ürünlerini rahatlıkla kullanabilirsiniz. Özel bakım için ise, belli zamanlarda saçlandırma merkezine başvurmanız gerekir. Hair Lost olarak protez saç bakımı fiyatını 70 TL gibi bir ücretle gerçekleştirmekteyiz. Bu fiyat zaman zaman yaptığımız kampanyalarla daha da düşebilmektedir.

Protez Saçın Ortalama Ömrünün 2 Yıl Olması Az Değil mi?

Protezin alt yapısı düğümleme metoduyla gerçekleşmektedir. Bu düğümler kullanım sırasında doğal olarak çözülüp yerinden çıkabilir ve bu sebepten dolayı zamanla saçlarda eksilmeler meydana gelebilir. Eksilen bu saçların yerine geçici bir çözüm olarak yeniden saç ekilebilir fakat bu çözüm sürekli olmaz. Belli bir süre sonra protez saç ömrünü tamamlamış olur. Yenisini sipariş vermek gerekir. Saçınızın yenisini sipariş ederken isterseniz modelinde de değişiklik yapabilirsiniz.

Protez saçın ömrü belli kriterlere bağlıdır. Aynı altyapı özelliklerinde ve saç yoğunluğunda üretilmiş olan iki farklı protezin biri birlerine kıyasla ömürlerini, kalite farklılıkları belirlemektedir. Kalın ve estetik gözükmesine karşın son derece sağlam düğüm yöntemi uygulanmış olan bir protezin ömrü yaklaşık 4 sene olabilirken, bu süre diğerine oranla daha hafif, doğal estetik açıdan canlı saçlara daha uyumlu hazırlanmış protezlerde 1 ile 2 sene arasında değişebilmektedir.

Protez Saç ile Peruk Arasındaki Fark Nedir?

Kullanımı farklı; Protez saçı peruktan ayıran en önemli özellik protez saç uygulamasında kişinin ölçülerinin alınmasıyla başlayan ve bilinci yerinde olan her yaşta ve cinsiyetteki kişilere uygulanan bir yöntemdir. Peruk ise, yaş farkı gözetmeksizin kullanan kişiyi tedirgin eden bir kapatıcı görevi üstlenir.

Günlük faaliyetler; Peruğun kişiyi tedirgin etmesinin ana nedeni başın üzerinde hareketli olmasıdır. Bu nedenle peruk kullanan kişiler; denize giremez, duş alamaz, saçını fönleyemez ve istediği şekli veremez. Oysa ki protez saç kişiye özel üretildiğinde başa yapıştırılarak uygulandığından kullanıcı gerçek saçıyla yaptığı her şeyi rahatlıkla yapabilir.

Uygulama farkı; peruk belirli kalıplarda standart olarak üretildiğinden başa bütün olarak uygulanır. Protez saç ise, sadece kişinin saçının olmadığı açık alana uygulanır. Bu nedenle herhangi bir hareket kısıtlaması olmadan günlük aktiviteler dilendiği şekilde yapılır. Bu nedenle protez saçla saçlandırmada son teknoloji ve dünyanın tercih ettiği bir yöntemdir.

Protez Saç Pahalı mıdır?

protez saç pahalı mı

Protez saçın pahalı olup olmaması tamamen kişinin bakış açısına göre değişir. Diğer bir ifadeyle herkesin felsefi anlayışı aynı değildir. Zira protez saç bir nevi kişinin kendisine olan fiziki yatırımıdır. Kişi için dış görünüş her şeyden önce geliyorsa önceliği fiziki yatırımdır. Bu nedenle sağlığı ve görünüşü için ne maliyette olursa olsun söz konusu parayı vermeye de hazırdır. Bu nedenle pahalılık kavramı kişiden kişiye farklılık gösterir. İnsanın dış görünüşünü %80 boyutta oranda değiştirebilen ve ameliyatsız bir uygulama olan protez saç en çok tercih edilen saçlandırma uygulamasıdır. Saçlandırma yöntemlerinden saç ekimiyle kıyaslandığında oldukça ucuz bir uygulamadır.

Protez Fiyatı Ne Kadar? 

Protez saç fiyatı kişinin başındaki açıklığa göre (ölçülere göre) değişiklik göstermektedir. Kadın ve erkekler de farklı fiyat aralığı vardır.

Protez saç fiyatı ile ilgili detaylı bilgi için linki tıklayınız…

http://www.protezsac.net/protez-sac-fiyatlari-2018/

Protez Saç Kimlere Uygulanır?

Genetik ya da fizyolojik, alopecia ya da yaşlanmaya bağlı, kemoterapi tedavileri veya yanık ve yaralanmalar sonucunda oluşan saç kayıplarından kaynaklanan saç sorunlarına çözüm odaklı uygulanan protez saç, kişilere son derece başarıyla uygulanmaktadır. Uygulamada saçın hangi dökülme aşamasında olduğunun hiçbir önemi yoktur. Ancak bazı kişilere de hiç tavsiye edilmemesi gerekir. Zira protez saç tıpkı lens takmak ya da diş protezi kullanmak gibi belli sorumluluklar isteyen bir uygulamadır. Saçın yapılması sonrasında bakımını aksatmamak gerekir. Bu sorumluluğu taşımayacak kişilere önerilmesi pek tavsiye edilmez. Baştaki bozuk para büyüklüğündeki bir alan uygulanabileceği gibi hiç saçı olmayan ya da seyrek saçları olan kişilere de uygulanabilir.

Protez Saç Kimlere Uygulanmaz

Protez saçın uygulanmayacağı kişiler, 6 yaşın altındaki çocuklar ve ileri derecede kronik cilt rahatsızlığı olanlardır. (egzama vb.)

Protez Saç Bayanlara / Kadınlara da Yapılır mı? 

Saç protezi bozuk para kadar büyüklüğünde olan alanlara uygulanabildiği gibi başında hiç saçı olmayan ya da seyrek saçları olan kişilere de yapılabilir. Bu kişilerin bay – erkek, bayan – kadın ya da genç olması fark etmez.

Protez Saçı Nerede Yaptırabilirim?

Protez saç yaptırmaya karar verirseniz bunu bulunduğunuz bölgede ya da büyük şehirlerde faaliyet gösteren saçlandırma merkezlerinde yaptırabilirsiniz. Protez saç yapımı ile ilgili detaylar için linki tıklayın…

Kullanımı Zor mu?

Protez saçın kullanımı oldukça kolaydır. İlk birkaç günlük alışma evresi sonrasında kendi saçınızdan farkı hissetmezsiniz.

Protez Saç Hizmeti Nasıl Yapılır?

Saç Protezinin yapılışı belli aşamalarda gerçekleşir. Öncelikle protez saçınızı deneyimli ve uzman ellere yaptırmanız önerilir. Uygulama aşaması; Ölçülendirme, yerleştirme ve tasarımdır. Saçın yerleştirme aşamasının ilk basamağı olan ölçülendirme protez saçın doğal durması açısından önemlidir.

 • Ölçülendirme aşamasında; başın saç olmayan yerlerinin simetrik saç tasarımına uygun bir kalıbı çıkarılır. Bu aşamada saçın rengi, inceliği ve kalınlığı belirlenir.
 • Yerleştirme aşamasında; sıfır hata ile başarılı bir şekilde yapılan ölçümleme aşamasından sonra, kişiye özel olarak üretilen protez özel bantlarla başın açık alanını kaplayacak şekilde başa sabitlenir.
 •  Tasarım; bu aşama başa sabitlenen saçın kişinin istediği ve yüzüne yakışan bir modelle kesilerek şekil verilmesidir.

Protez Saçın Bakımı Nasıl Yapılır?

Protezin bakımının düzenli yapılması ve  bu bakımı sırasında sadece protez saça uygun ürünlerin kullanılması (Protez için özel solüsyon ve sabitleyiciler) saç protezinin kullanım süresini ve ömrünü uzatacaktır. Saçta oluşabilecek gevşeklik ve kırılmayı önlemek için yıkama esnasında saçı çok ovalamamak, şampuanla hafifçe masaj yapmak ve bu hareketleri sadece bir yönde (aşağıya doğru) yapmak tavsiye edilir.

Bakım Fiyatları Kaç Lira?

Saç bakım fiyatları 30 TL ile 90 TL arasında değişebilmektedir. Protez saç bakım fiyatlarının firmalar arasında bu derece esnek olmasının en önemli nedeni, bazı firmaların ürün ve eleman seçimlerinde müşteri sağlığını ve memnuniyetini temel alması olarak gösterilir. Ürün ithalatını doğru fiyat politikaları ile yönetebilen şirketler, alternatif çözüm seçenekleriyle bakım giderlerini müşterilerine ödetmemek konusunda çalışmalar yaptığı bilinmektedir.

Protez Saçımı Tarayabilir miyim?

protez saç taranır mı

Protez saç uygulaması kişiye herhangi bir hareket kısıtlaması sağlamadığından ve kafa derisine özel bantlarla yapıştırıldığından çok rahat taranabilir.

Protez Saçın Garantisi Var mıdır?

Protez saç uygulaması yapan firmaların ortak görüşü, mantık olarak protez saçta garantinin olamayacağıdır. Bunun en önemli nedeninin protez saçın kullanım şekli olduğunu belirtirler. Zira dikkatli kullanılmayan ve düzenli bakımı yapılmayan saçların ömürlerinin kısa olabileceği ifade edilir. Bu nedenle pek çok şirketin belli bir süreyi kapsayan garanti vermedikleri, eğer garanti veren firma varsa da bu garantiyi mutlaka yazılı bir belge ile kişiye vermesi gerektiği belirtilir.

Protez Saçın Bakım Süresi Ne Kadar?

Saçın bakımı uzun bir süre gerektirmez. Kısa bir süre içerisinde yapılır. 

Protez Saçla Banyo Yapılır mı / Yıkanılabilir mi Yapabilir mi?

Saçınız kendi saçlarınız gibi başınızda sabit durduğundan ve yapısı gereği normal zamanlarda olduğu gibi rahatlıkla banyo yapabilirsiniz.

Protez Saçla Denize Girebilir miyim?

Saçınızla denize girebilirsiniz.

Protez Saçla Spor Yapabilir miyim?

Saçınızla her türlü sporu yapabilirsiniz.

Protez Saça Fön Çekilir mi?

protez saça fön çekilir mi

Protez saç uygulamasına karar veren kişi, uygulama sonrasında herhangi bir hareket kısıtlamasıyla karşılaşmaz. Rahatça banyo yapabildiği gibi saçını tarayabilir ya da fön çekebilir.

Yıpranmış Protez Saç Tamir Edilir mi?

Yıpranmış protez saçın tamiri tabii ki mümkündür. Bununla birlikte tamir sadece protez saçın çok hasarlı olmaması durumda yapılır. Eğer saç çok hasarlı ise, gereken detaylı onarım için fabrikaya gönderilmesi gerekir.

Bedenleri Var mı, Yoksa Standart mı?

protez saçın ölçüleri var mı

Saç kaybı kişilerde farklı boyutlarda ve farklı oranlarda yaşanmaktadır. Bu nedenle uygulanacak protezde kişiye özel standart dışı üretilmektedir. Kişiye özel yapılan üretimlerin epey bir zaman alması nedeniyle bazı acil durumlarda standart üretimlerde mevcuttur. Hazır kalıp olarak adlandırılan bu saçların en yaygın modeli sadece başın üst kısımlarını örten modeller olup daha çok erkek tipi saç dökülmesi için uygundur. Bu uygulama kişinin kendi saçı ve doğal görünümü açısından %100 çözüm olmasa da geçici olarak tercih edilen bir yöntemdir.

Doğal Saç mı, Yoksa Sentetik Saç mı Almalıyım?

Protez saç tercihinde doğal saç tercih edilir. Bunun en önemli nedeni, doğal saçların ısı ve çevre şartlarına daha uygun olmasıdır. Daha yumuşak ve daha gerçekçi bir görünüme sahip olan protez saçta gerçek saçın tercih edilmesi daha doğrudur. Sentetik saçlar ise, gerçek saçlara göre daha ucuz olmasından dolayı az da olsa tercih sebebi olabilmektedir.  

Protez Saç Kullanırken Dışarıdan Fark Edilir mi?

Protez saç uygulamasının en önemli amacı, kişinin dış görünüşünü güçlendirmek ve yüzde 100 doğal bir görünümünü sağlamaktır. Bununla birlikte sipariş aşamasında kişinin isteği de dikkate alınmaktadır. Bu şekilde kişi protez saçını kullanmaya başladıktan sonra dışarıdan fark edilmeyen doğal bir görünüme kavuşur.

Protez Saç Modelleri Nasıl?

protez saç modelleri

Protez saç modelleri kişinin yüz yapısına göre ve isteğine göre yapılmaktadır. Uzun olarak üretilen protez saçlar uygulama sonrasında kesilerek kişinin zevkine uygun model verilir. Normal saçlarınızda olduğu gibi protez saçınıza da istediğiniz modeli yaptırabilirsiniz.

Protez Saç Kişiye Neler Kazandırır?

 • Protez saçın bugüne dek bir yan etkisi görülmemiştir.
 • İnsanın kendi saçının kalitesi bu kadar kaliteli değildir.
 • Uygulamadan sonra yapılan yorumlar en 5 yaş gençleştirdiğidir.
 • İnsanın kendi saçı bu kadar dolgun ve şekilli değildir. (Sıklık derecesi arttırılırsa dolgun durabilir)
 • Yazın sizi güneşin kavurucu sıcağından, kışın dondurucu soğun etkisinden korur.
 • Sinüzit hastalarına oldukça iyi gelir.
 • Saçsızlık sorunu yaşayan bir insan ancak bu kadar kısa sürede ve hiç acı duyamadan eski saçlı günlerine kavuşabilir.
 • Uygulama sonrasında hiçbir şey olmamış gibi eski halinize dönebilirsiniz.
 • Mevcut olan saçınıza zarar vermez.
 • Özgüven eksikliğinizi tamamen ortadan kaldırır.

Protez Saçın Eksileri Nelerdir?

 • Gerçek saçınız gibi uzamaz.
 • Bakım gerektirir. (Her şeyin bakıma ihtiyacı olduğunu unutmamak gerekir.)
 • Belli bir zamandan sonra yenisini yaptırmanız gerekir.
 • Sadece güreş, box, kig box sporu yapan kişiler için uygun değildir. (Bu sporlarda aşırı terleme olması nedeniyle)

Protez Saçta Kullanılan Saçın Cinsi Nedir – Hangi Malzemeden Yapılmıştır?

Protez saçın yapımında %100 insan saçı kullanılmaktadır.

Protez Saç Kullanıcılarının Yorumları

Protez saç uygulamasını tercih eden kullanıcıların yorumları genellikle olumlu yöndedir. Çok sık rastlanmamakla birlikte olumsuz yorumlar da yapılabilmektedir. Bu yorumlar daha çok protez saçı yapan şirketin gerekli özeni göstermemesi, kalitesiz saç kullanımı ya da protez saçın kişiye uygun yapılmamasından kaynaklanan şikayetler de oluşabilmektedir.

Paylaş