Protez Saç Temizliğinde Hangi Ürünler Kullanılmalı?

29 Ağustos 2018 0 ile tansuat

PROTEZ SAÇ TEMİZLEME ÜRÜNLERİ

Protez saç bakımının olamazsa olmazları arasında yer alan protez saç temizleme ürünleri özel olarak üretilmektedir. Saç protezinin bakımı ve temizlenmesi sırasında protez saç bandının üniteyi yıpratmadan çıkmasını sağlayan bu ürünler aynı zamanda kafa derisi için güvenli ve insan sağlığını etkilemeyen maddelerden üretilmektedir. Protez saç malzemeleri içerisinde bulunan bu ürünler; protez saç temizleme suyu, protez saç şampuanı, protez saç bant sökücü ya da protez saç temizleyici solvent adı altında adlandırılır. Bakımını Protez Saç Merkezlerinde yaptıranların çok da ihtiyacı olmayacağı protez saç temizleme ürünleri, saç ünitesi bakımını evde kendileri yapacaklar için oldukça gereklidir.  Peki, Protez saç temizleme ürünleri ne işe yarar? Nasıl kullanılır? Özellikleri nelerdir? İşte aklınıza takılan tüm sorularına yanıt bulacağınız önemli bilgilerin yer aldığı yazımız.

PROTEZ SAÇ SÖKÜCÜ ALIRKEN İZOPROPİL ALKOL OLMAMASINA DİKKAT EDİN!

Her üründe olduğu gibi protez saç sökücülerde de piyasada kalitesiz ürünler mevcuttur. Zira bazı protez saç firmaları kimya firmalarından ucuza temin ettikleri izopropil alkolü kendi verdikleri isimlerle ve gösterişli şişelerde Protez Saç Bant Sökücü Solvent olarak satmaktadırlar. Oysa ki izopropil Alkol, sadece protez saçın üzerinde bulunan bantların LACE yüzeyine zarar vermemesi için kullanılır. Saç protezinizin ya da cildinizin üzerinde kalan bant ve reçine artıklarını temizlemek için içerisinde LANOLİN VE CİTRUS yağları bulunan organik solventler tercih edilmelidir. Burada dikkat etmeniz gereken İzopropil Alkolü direk üzerinde yazılan isimle almanız ve sadece yukarıda bahsedilen alanlarda kullanmanız önerilir. Bu sizin cildinizin sağlığı ve protez saçınızın bakımının kolaylığı ve uzun ömrü için gereklidir.

PROTEZ SAÇ BANT ÇÖZÜCÜ CLEA SOLVENT DERİ KORUMALI

Protez saç temizleyici ve bant çözücü olarak kullanılan özek solvent CLEA, piyasada bulunan saç derisi için güvenli ve en hızlı çözücüler arasında yer alır. Ürün içeriğinde bulunan elma bazlı hızlı çözücü özelliği sayesinde temizleme sonrasında çok az yağ kalıntısı bırakmaz.

c22-protez-sac-bant-cozucu-solvent-

WALKERTAPE C22 SOLVENT SPREY PROTEZ SAÇ SÖKÜCÜ

Güvenli protez saç temizleyicilerinden birisi olduğu belirtilen Walkertape C22 Solvent Sprey; hızlı etkili, cilde nazik, su ve sabunla durulanabilen özelliklere sahiptir. Protez saç bandının yapışkanı üzerine piskürtüldükten bir ila iki dakika sonra kalıntılar silinerek ya da yumuşak fırçayla temizlenir.

Yanıcıdır Ateşten ve Isı Kaynaklarından Uzak Tutun

Ürün diğer kimyasal içerikli ürünlerde olduğu gibi ürünün YANICI olmasından dolayı ateşe, ısı kaynaklarına yaklaştırılamaması ve tahriş olmuş ciltlere uygulanamaması tavsiye edilir.

VÜCUDUNUZA ZARARI OLMAYAN SOLVENTLERİ KULLANIN

Protez saç temizliğinde kullanacağınız Solventlerin cildinizden vücudunuza nüfuz eden kimyasallar olduğunu unutmamalısınız. Bu nedenle saç protezinizin temizliğinde ve cildinizin temizliğinde vücudunuza zararı olmayan solventleri kullanmanız önerilir.

lace-releaca-protez-saç-sökücü

PROTEZ SAÇ SÖKÜCÜ LACE RELEACE (DÜŞÜK YAĞLI)

İçeriğinde Tıbbi Grade Dimetilkarbinol, Propilen Glikol, FD & C B1, Mineral Yağ bulunan ve düşük yağ seviyesine sahip olan protez saç sökücüsü laxe releace, file koruma özelliği yanında hızlı bir bant yapışkanı sökücüsüdür. U.S.A ürünü olan Laxe Releace, protez saçın temizlik aşamasında file ve şerit önlerinin hasar görme olasılığını en aza indirirken, yapışkanın protez saçınızdan çok saç derinizde kalmasını sağlar. Bu özelliği ile ünitedeki bant kalıntıları en aza iner.

Ateşten, Uzun Süreli Kullanımdan ve Solumakdan Kaçının

Lace Releace protez saç sökücünün YANICI olması nedeniyle ısı, kıvılcım ve ateşten uzak tutulması gerekir. Ürünü tahriş olmuş ciltlerde kullanmama yanında, uzun süreli soluma ve ciltle temastan kaçınılmalıdır. Haricen (dışarıdan sürülerek) kullanılan ürünü çocukların erişemeyeceği yerde saklamanız, ilk kullanımdan önce mutlaka başınızın küçük bir alanında test etmeniz önerilir.

PROTEZ SAÇLARA ÖZEL BAKIM KERATİNİ

Protez saç temizliğinde yer alan ürünlerden birisi de protez saçlara özel bakım keratinidir. Genellikle protez saç merkezlerinde yapılan bakımlarda kullanılan bu ürün, cansız protez saçlarda oluşan matlığı ve kuruluğu alırken, taramayı kolaylaştırmanın yanı sıra protez saçın ömrünü uzatır. Protez saç bakımı için özel üretilmiş olan özel bakım keratini, protez saçın şampuanla yıkanmasından sonra durulama işlemi bittikten sonra kullanılır. Bakım keratini saçlara masaj yaparak uygulanır, 3 -4 dakika bekledikten sonra durulanır.

protez saç bakım ürünleri

 

PROTEZ SAÇLARA ÖZEL ŞAMPUAN 

Saç protezinin bakımında kullanılacak olan şampuan da özel bir yer tutar. Protez saçlara özel üretilen ve tuz içermeyen formüle ait şampuanlar; saçın yıpranmasına engel olurken aynı zamanda sönük, kısa sürede dökülen, kırılgan ve cansız görünümü ortadan kaldırır. Ağır işlem görmüş, hassas saçların daha güçlü ve parlak bir görünüm kazanmasına yardımcı olur. Formülünde bulunan Aloe Vera saçtaki nemi hapseder. Bu şekilde de protez saçta uzun süreli bir parlaklık sağlar.

Islak Saça Nazik Hareketlerle Uygulayın 

Günlük kullanım için uygun olan protez saçlara özel şampuanı ıslak saça parmak uçlarınızla aynı yöne nazik hareketlerle masaj yaparak uygulayın. İyice köpürdükten sonra durulayın. Gerekirse işlemi tekrarlayın.

Walker-Tape-Ultra-Hold-Adhesive-Brush-On---protez-saç-yapıştırıcısı

PROTEZ SAÇ YAPIŞTIRICISI

Protez saç temizliğinin olmazsa olmazlarından olan bir diğer malzeme de Protez Saç Yapıştırıcısıdır. Genellikle protez saç bantı kulanmak istemeyen kullanıcılar tarafından tercih edilir. Piyasa da üniteyi yapıştırmak için kullanılan ürünlerden birisi olan Walker Tape-Ultra Hold Adhesive Brush On Protez Saç Yapıştırıcısı, su geçirmeyen, çabuk kuruyan, akrilik bazlı bir üründür. U.S.A (Amerikada) üretilmektedir. İçeriğinde; İzopropanol, Heptan, Toluen, Akrilik Yapıştırıcı ve Etil Asetat bulunur.

Etkisini 4 Haftaya Kadar Sürdürebiliyor

Piyasada en çok tercih edilen protez saç yapıştırıcısından birisi olan Ultra Hold, suya dayanıklı özelliğiyle yaklaşık olarak 4 haftaya kadar etkisini devam ettirir. Ultra Holt protez saç yapıştırıcısını sökmek için protez saç sökümünde kullanılan ürünleri rahatlıkla kullanılabilir.

Isıdan Uzak Tutun

Ultra Hold’un içeriğinde yanıcı maddeler bulunmasından dolayı, 90 derecenin altındaki sıcaklıklarda saklanması, dumanının solunmaması, kullanım sonrasında kapağının iyice kapatılması ve kullanımdan önce mutlaka küçük bir alanda test yapılması önerilir.

protez saç ter önleyici - Scalp Protector Thick

PROTEZ SAÇ UYGULAMASI İÇİN TER ÖNLEYİCİ SCALP PROTECTOR

Protez saç uygulamasında ter önleyici olarak kullanılan Scalp Protector Thick, diğer ürün Scalp Protector’e göre hassasiyet arayanlara özel üretilmiştir. Protez saç yapışkanlarının ve protez saç bantlarının cilde zarar vermesini engellemek için bariyer oluşturulan ürün, aynı zamanda bantların dayanıklılığını ve yapışma özelliğini güçlendirir. Özellikle sıcak ve nemli havalarda en iyi sonucu veren ürün, özellikle sıcak yerlerde yaşayan, spor yapan, yağlı cilde sahip olan kişilerde idealdir. Uzmanlar tarafından özellikle yaz aylarında kullanılması tavsiye edilen Scalp Protector, 24 saat beklemeden hızlı sonuç verir. İçeriğinde; Dimetilfitalat, Metakrilat Film Former ve İzopropil Alkol bulunur.

Açık Alevin Yakınına Koymayın…

Scalp Protector ter önleyicinin de diğer ürünlerde olduğu gibi yanıcı özelliğinden dolayı açık alevin yakınına konmaması tavsiye edilir. Yalnızca harici kullanıma sahip olan ürünü mutlaka kullanmadan önce küçük bir alanda test yapmak ve çocuklardan uzak tutmak son derece önemlidir. Ürünü kullandıktan sonra kapağını kapatmanız önerilir.

protez saç bantı kalıntısız sökücü - Walker Tape-C-22 Solvent Gallon

PROTEZ SAÇ BANDI KALINTISIZ SÖKÜCÜ

Protez saç bantlarını kalıntısız sökücü olan C-22 Solvent, yağ bazlı, kolay durulanan, limon kokulu, hızlı ve güçlü tepki veren, anti alerjik özelliklere sahiptir. U.S.A da üretilen Walker Tape-C-22 Solvent Gallon ile protez saç bantları hızlı bir şekilde sökülür. Kafa derisinde kalıntı yapmayan ürünü su ve sabunla temizleyebilirsiniz. En güçlü ve en çok kullanılan ürünlerden birisi oaln C-22 Solvent cilde zarar vermeyecek şekilde üretilmiştir. İçeriğinde; Petrol Hidrokarbonları, Narenciye Yağları, Lanolin ve Organik Isıtıcılar bulunur.

Gözle Temastan Kaçının

Protez saç bant sökücüsünün kolay yanıcı maddeler içermesinden dolayı ateşten uzak tutulmasının yanı sıra göz ile temasından kaçınılması ve tahriş olmuş ciltlerde kullanılmaması tavsiye edilir. Kullanım öncesi küçük bir alanda test edilmesi ve çocukların ulaşamayacağı bir yerde saklanması oldukça önemlidir. Ürünün silikonlu bölgede 2-3 dakikadan fazla bekletilmesi tavsiye edilmez.

protez saç bant temizleme tarağı

PROTEZ SAÇ TEMİZLEME TARAĞI

Protez saçınıza bakım yaparken ünitenin tül kısmına takılıp kalan bantların çıkarılması için kullanılır.

Paylaş