Protez Saç Bantları Kullanımı ve Fiyatları

1 Haziran 2018 0 ile tansuat

PROTEZ SAÇ BANTLARI KULLANIMI

Protez saç bantları, protez saçın kafaya sabitleşmesi için kullanılan insan sağlığına zarar vermeyen özel olarak üretilmiş yapışkanlardır. Protez saç kullanan kişinin cilt yapısına, yaşadığı yerin mevsimsel özelliklerine ve kişinin yaşam tarzına bağlı olarak değişiklik gösterir. Bu nedenle protez saç bantlarının birçok çeşidi bulunur. Bantların tutuculuğu kullanıcının cilt yapısı veya sık terleyen bir metabolizmaya sahip olmasından etkilenebilmektedir. Mesela protez saç kullanan kişinin yaşadığı yerin nemli olması, protez saç bandının yüksek oranda neme maruz kalmasına neden olur. Bant tarafından nemin hızlı emilmesi tutuculuk özelliğini kaybetmesine neden olur. Bu nedenle bu gibi yerlerde yaşayan kullanıcıların tutucu özelliği yüksek bant kullanmaları gerekir. Bununla birlikte kişinin yaşam tarzı da bantların tutuculuk özelliğini etkiler. Sık sık spor yapan, çok alkol alan kişilerde bant seçimi oldukça farklılık gösterir. Protez saç bandının kullanım süresi 4 hafta kadar sorunsuz olurken yukarıda belirtilen nedenlerden dolayı bu süre 1-2 haftaya kadar düşebilmektedir. Peki, Protez saç bantları nasıl kullanılır? İşte kullanım şekli, çıkarıp takılması, çeşitleri ve fiyatı ile ilgili detaylı bilgiler…

PROTEZ SAÇ BANTLARI NASIL KULLANILIR?

Yukarıda da belirttiğimize göre, protez saç bantları kişinin cilt yapısına, yaşam tarzına ve yaşadığı yere göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle kullanmaya başlamadan önce ilk yapılacak şey kişiye uygun bandı seçmek olacaktır. Bunun için size kılavuz olacak şu noktaları gözününde bulundurun…

 • Alt yapısı tül ise, güçlü bantları tercih edin; Protez saçınızın alt yapısı tül yani Lace ise, bant tercihiniz güçlü bant olmalıdır. Çünkü tül yapısında olan protez saçı bantların tutması için gereken yüzey az olacağından daha çok tutuculuk özelliği olan bant kullanmanız saçınızın bakımına kadar size uzun bir süre kullanım kullanım kolaylığı sağlayacaktır.
 • Cildiniz yağlı ya da çok terliyorsanız, daha fazla tutucu olan bantları tercih edin; Şayet cilt yapınız yağlı ya da çok terliyorsanız bu durumun protez saçınızın bandının tutuculuk özelliğini etkileceğinden tercih edeceğiniz bandın tutuculuk özelliği oldukça güçlü olmalıdır.
 • Nemli yer yerde yaşıyorsanız güçlü tutuculuk özelliği olan bantları seçin; yaşadığınız yer yüksek nem oranına sahipse bu nem bandın erimesine neden olabileceğinden daha tutucu bir bant kullanmanız ileride bu durumdan dolayı yaşayabileceğiniz sorunları en aza indirecektir.
 • Çok spor yapıyorsanız ya da alkol alıyorsanız tutucu özelliği yüksek olan bantları tercih edin; Protez saç bandının ömrünün uzun olması kişinin yaşam tarzına bağlı olarak da değişebilmektedir. Bu nedenle çok spor yapan veya çok alkol alan kişilerde bant seçimi oldukça farklılık gösterir. Bir başka değişle, bir kişi bantları 1 ay kadar bir süre sorunsuz olarak kullanabilirken, yukarıdaki özelliklere sahip olanlar için bu süre 10 gün kadar süreye düşebilmektedir.

Protez Saç Bantı Nasıl Kullanılır ve Yapıştırılır?

Protez saç bandı seçiminden sonra sıra nasıl kullanacağınız sorusunun cevabını vermeye gelir. Protez saç bantları saçlı deri üzerinde kullanılmak üzere özel olarak üretilmiş çift taraflı bantlardır. Bu bantların bir tarafı deriye diğer bir tarafı da saç protezinize yapıştırılır. Size özel üretilmiş protez saçın üzerinde bantı yapıştırmak için özel olarak ayrılan ve skin adı verilen bölgeler bulunur. Bu bölgelere bandın bir tarafı açılarak dikkatlice yapıştırılır. Daha sonra bandın ikinci yüzü açılır ve protez saçınız başın önünden başlayarak arkaya doğru sıkıca başa tutturulur. Burada dikkat etmeniz gereken önemli konu saçınızı başınıza yapıştırmadan önce kafanızın iyice kurumuş olmasıdır. Çünkü nemli ya da ıslak saçlar banda tutunamayacağından uygulama sonrası sorun çıkabilmektedir.

PROTEZ SAÇ BANDI KULLANIM SÜRESİ

Genellikle ABD’de üretilen protez saç bantlarının kullanım süresi kişinin fiziksel özelliklerine, yaşadığı yere ve yaşam tarzına göre değişebilmektedir. Ortalama ömrü kullanılmaya başlandıktan sonra 1 ay olan protez saç bantları yukarıda belirtilen nedenlerden dolayı daha kısalarak 10 günlük bir süreye kadar düşebilmektedir.

Protez Saç Bantı Nasıl Çıkarılır ve Temizlenir?

Protez saç ünitesini başınızdan çıkarmak için özel olarak üretilmiş protez saç bandı temizleyici solüsyonlardan faydalanabilirsiniz. Bu ürünleri saçınızı yaptırdığınız saçlandırma merkezlerinden temin edebileceğiniz gibi protez saç malzemesi satan mağazalardan da temin edebilirsiniz. Protez saçınızı çıkarmak için,

 • Makyaj pamuğuna veya tek kullanımlık havlu üzerine 4-5 defa temizleme sıvısı sıkın.
 • Saç ünitenize arka taraftan başlayarak öne doğru sürün ve arkadan taraftan başlayarak öne doğru çıkartın. (full kalıp üniteler iki taraftan aynı anda tutularak çıkarılabilir.)

 

http://www.protezsac.net/protez-sac-tercihi-ve-merak-edilen-sorular/

protez saç bantları oval - düz

PROTEZ SAÇ BANDI ÇEŞİTLERİ VE ÖZELLİKLERİ 

Protez saç bantları kullanacak kişiye ve üretilen proteze göre çeşitlilik gösterir. Protez saçın kafa derisine yapıştırılması için özel olarak üretilen bu bantlar, herhangi bir çift taraflı banttan ayrı bir özellik taşır. Piyasada kalitesiz ve nereden alındığı belli olmayan çok sayıda protez saç bantları bulunmaktadır. Bu tür bantlar saç derisini ve kişinin sağlığını olumsuz yönde etkileyebilmektedir. Pek çok sağlık sorunlarını peşinde getiren bu bantlar; saç dökülmesi, alerji ya da cilt kabarıklığı gibi sorunları da beraberinde getirmektedir. Bu nedenle tıpkı protez saçta olduğu gibi saç bantları ve diğer protez saç malzemelerini bilinen ve kurumsal firmalardan almanız önemle tavsiye edilir. Protez saç bantları çeşitleri;

 • Kırmızı Bant
 • Mavi Bant (BLUE LİNER)
 • DUO TAC bant
 • ULTRA HOLD bant
 • SUPERTAPE bant
 • NO-SHINE bant
 • EXTENDA – BOLD bant
 • Delikli Protez Saç Bandı

 

Protez Bant Çeşitleri ve En İdeal Kullanım Şekli ile ilgili detaylı bilgi için tıklayın…

http://www.protezsac.net/protez-sac-bantlari-cesitleri-ve-en-ideal-kullanim-alanlari/

EN İYİ PROTEZ SAÇ BANDI HANGİSİ?

Saç protezi kullanıcıları konforları için en iyi protez saç bandının hangisi olduğunu merak ederler. Uzmanlar iyi bir protez saç bandının kullanan kişiye göre değişiklik gösterdiğini kişinin fiziksel yapısının, yaşadığı yerin ve hayat tarzının etkilediğini ifade ederler. Yani bir kişi için çok iyi olan bir bant diğer bir kişi için çok da iyi olmayabilir. Bu nedenle protez saç bandı satın almadan önce mutlaka sıcak bir yerde yaşayıp yaşamadığınızı, çok terlemediğinizi ve alkol alıp almadığınızı değerlendirin.

 

PROTEZ SAÇ BANDI FİYATLARI

Protez saç bantlarının fiyatları bantların çeşidine, markasına, özelliğine, paket içerisindeki sayıya ve uzunluğuna göre değişmektedir. Amerikada üretilen kaliteli protez saç bantlarının fiyatı;

Ultra Hold Beyaz Protez Saç Bantı Fiyatları : 150 TL ile 50 TL arasında değişmektedir.

Lace Front Mavi Protez Saç Bandı : 130 TL ile 40 TL arasında değişmektedir.

Supertape Beyaz Protez Saç Bandı : 150 TL ile 40 TL arasında değişmektedir.

Supertape Low Profile Protez Saç Bandı : 35 TL arasında değişmektedir.

No-Shine Protez Saç Bandı : 150 TL ile 50 TL arasında değişmektedir.

Pro Flex II Protez Saç Bandı : 150 – 50 TL arasında değişmektedir.

The Extenda Bold Delikli Protez Saç Bandı: 40 TL ve üzerinde değişmektedir.

Sensi-Tak Kırmızı Protez Saç Bantı : 60 TL ile 20 TL arasında değişmektedir.

German Brown Protez Saç Bantı : 70 TL ile 20 TL arasında değişmektedir.

1522 Clear Protez Saç Bantı : 70 TL ile 20 TL arasında değişmektedir.

Natural Hold Protez Saç Bantı : 70 TL ile 20 TL arasında değişmektedir.

3M 1522 Protez Saç Bantı : 15 TL ve üzerinde değişmektedir.

E.M.T. Medikal Protez Saç Bantı : 20 TL ve üzerinde değişmektedir.

Red e Tape Kırmızı Protez Saç Bandı : 15 TL ve üzerinde değişmektedir.

delikli mavi protez saç bandı

Extanda-Bold Delikli Protez Saç Bandı : 700 TL ve üzerinde değişmektedir.

Duo-Tac Protez Bandı (düz)                      : 380 TL ve üzerinde değişmektedir.

German Brown Protez Saç Bandı (düz) : 140 TL ve üzerinde değişmektedir.

DUO-TAC Saç Bandı (Düz) : 380 TL ve üzerinde değişmektedir.

SUPERTAPE Protez Saç Bandı (Oval) : 300 TL ve üzerinde değişmektedir.

Lace Front Mavi Protez Saç Bandı (Oval) : 250 TL ve üzerinde değişmektedir.

S- Well Walker Tape 1″ X 3″ No-Shıne Strıps 36Pc/Bag Protez Saç Bandı: 40 TL ve üzerinde değişmektedir.

 

* Önemli Not: Protez saç bantı fiyatları İnternet üzerinden satış yapan sitelerin verileri temel alınarak hazırlanmıştır. Söz konusu fiyatlar belirtilen fiyatların altında ya da üzerinde değişiklik gösterebilir.

 

 

Paylaş