Protez Saç Bantları Çeşitleri ve En İdeal Kullanım Alanları

2 Haziran 2018 0 ile tansuat

PROTEZ SAÇ BANTLARI ÇEŞİTLERİ

Protez saçınızı yaptırdınız ve bir süredir kullanıyorsunuz. Artık bakım zamanı geldi. Fakat kullanacağınız banta bir türlü karar veremiyorsunuz. Peki, hangi bant hangi protez saç için kullanılır? Hangi bant protez saç alt yapısı üzerinde en ideal sonucu verir? Ya da en iyi protez saç bandı hangisi? İşte protez saç bakımında size rehber niteliğinde olacak yazımız.

kırmızı protez saç bandı - red liner

HANGİ PROTEZ SAÇ BANDI HANGİ SAÇ PROTEZİNDE KULLANILIR?

Saçınıza günlük ya da çok kısa aralıklarla bakım yapmayı düşünüyorsanız, all skin ve poly around sistem alt yapısına sahip protez saçlar için en uygun protez saç bandı, kırmızı banttır. (Red Liner) Tutuculuk özelliği çok güçlü olmayan bu bant, akma yapmama ve bakımın çok rahat yapılmasını sağlaması nedeniyle kullanıcıya büyük avantaj sağlar. Kırmızı bantın alt yapıcı lace (tül) olan protez saçlarda kullanılması önerilmez.

duo tac tape protez saç bandı

UZUN SÜRELİ KULLANIMLARDA DUO TAC BANDI TERCİH EDİN

Protez saç bakımınızı uzun süre yapmayı düşünmüyorsanız, uzun süreli kullanım için ideal olan DUO TAC protez saç bantını kullanmanız önerilir. Kırmızı ve Mavi bandı kombine ederek kullanan kişiler içinde ideal bir ürün olan bu bantın bir yüzü kırmızı bant özelliği taşımasından dolayı akma yapmaz. Bantın bir tarafı protez saç ünitesinin etrafındaki poly üzerine üzerine uygulanır. Kırmızı bant, bilindiği gibi güçsüz bir bant olmasına karşın, poly üzerinde kuvvetli bir şekilde tutunur. DUO TAC bantının diğer yüzeyi mavi bant özelliği taşımasından dolayı kuvvetli ve akışkan bir özelliğe sahiptir. Bu akışkanlık, üniteye temas etmemesinden dolayı, bakımı zorlaştırmaz ve üniteye zarar vermez. Bu bant oldukça ince özelliğe sahip olması nedeniyle kullanıcı tarafından neredeyse hiç fark edilmez.

ALT YAPISI LACE OLAN PROTEZLER İÇİN BU BANTLARI TERCİH EDİN

Alt yapıcı Lace (half lace, full lace, lace front) yani tül özelliğine sahip olan protez saç üniteleri için en uygun bantlar; BLUE LINER, SUPERTAPE, NO-SHİNE, ULTRA BOND BANT VE EXTENDA-BOND’dur. Dünyada protez saç bakımında en çok tercih edilen bu bantlar arasında en çok kullanılanları ve popüler onları; SUPERTAPE, BLUE LINER, ULTRA HOLD BANT dir.

PROTEZ SAÇ BANTLARININ ÖZELLİKLERİ

ULTRA HOLD BANT

uştra hold tape rolu protez saç bandı

ULTRA HOLD BANT; Kuvvetli bir yapışma özelliğine sahip olan Ultra Hold Bant, az da olsa akma yapabilir. Buna karşın geride bıraktığı yapıştırıcı Blue Liner banta oranla daha azdır. Bu nedenle son dönemlerde protez saç kullanıcıları tarafından en çok tercih edilen ve en popüler bantlar arasında yer alır. Her çeşit ünite altyapısına uygun olan ultra holt bant, rahatlıkla kullanılır ve parmak izi teknolojisiyle üretilmesinden dolayı parlama yapmaz.

BLUE LINER (MAVİ BANT)

blue liner protez saç bandı

BLUE LINER (MAVİ BANT); çok kuvvetli bir bant olmasına ragmen çok fazla akma yapması ve bu akıntıların bakım esnasında çok zor temizlenmesi dezavantajlarından birisidir. Özellikle seyrek ve lace altyapılı ünitelerin ön tarafında kullanıldığında parlama yapar.

SUPERTAPE
supertape protez saç bandı

 

SUPERTAPE  Kuvvetli bir bant olmasına rağmen hemen hemen hiç akma yapmaz.Alt yapısı lace olan üniteler dahil her çeşit alt yapı üzerinde ideal sonuç verir.Çoğu özellikleri ultra hold bant ile benzeşir.Son zamanlarda çok popüler olan bir banttır.Özellikle bakımlar esnasında protez saç ünitelerinin temizliğinde zorluk çeken kişilerin favori bantı olmaya aday.

 

Bizim favori kombinelerimiz ise şöyle: Poly üzerine duo tac, lace üzerine ise ultra hold veya supertape.

Protez Saç Bantları Nasıl Kullanılır? Protez Saç Bantları Kaç Lira fiyat bilgisi için tıklayın…

http://www.protezsac.net/protez-sac-bantlari-kullanimi-ve-fiyatlari/

Paylaş