Protez Saç Bakımı Nasıl Yapılır? İşte Önemli Tüyolar…

22 Haziran 2018 0 ile tansuat

PROTEZ SAÇ BAKIMI NASIL YAPILIR?

Saçsızlık sorununu protez saçla çözmek isteyenlerin akıllarına takılan ilk sorunu protez saçın bakımının nasıl yapılacağıdır. Zira tıpkı kendi saçlarımız gibi yaptıracağınız protez saçınıza bakım yapmanız gerektiğidir. Protez saçın bakımı sanılanın aksine oldukça basittir ve istenirse evde yapılabilmesi nedeniyle oldukça az maliyetlidir. Piyasadaki pek çok protez saç marketinden temin edilecek; protez saç bakım ürünleri, protez saç bantları, protez saç bantı temizleme malzemeleri ile kişinin kendisi tarafından da yapılabilir. Peki, Protez saç bakımı nasıl yapılır?

PROTEZ SAÇ BAKIMI VE AŞAMALARI

Protez saç bakımı 3 aşamada gerçekleşir. Protez saçın bakımına başlarken öncelikle üniteyi yerinden titizlikle çıkarmanız gerekir.

Öncelikle üniteyi çıkarın; Bu yaparken cildinizin ve ünitenin zarar görmemesi için özel olarak üretilmiş deri korumalı, solvent içeren ve yağsız protez saç bant çözücüleri kullanmanız önerilir.

Sülfatsız şampuanla yıkayın; Protez saç ünitenizi yerinden çıkardıktan sonra sülfatsız ve silikon içermeyen protez saçlara özel şampuanla bir yönde nazik bir şekilde yıkayınız.

Üniteyi alkol ile  silikonla silin; yıkama işlemi bittikten sonra alkole silmeniz önerilir.

Yeni bantları yapıştırın; ünitenin temizleme işlemi tamamlandıktan sonra piyasadan temin ettiğiniz saç derinize ve yaşam şeklinize uygun bantları protez saç bant yapıştırma şekline uygun olarak yapıştırınız. bantlama işleminde ellerinizin temiz olması önemli bir yer teşkil eder.

Protez saç bantları ve hangi band ne işe yarar? Detaylar için tıklayın…

Önden başlayarak üniteyi başınıza yapıştırın; temizleme ve bantlama işlemlerinin tamamlanmasından sonra sıra protez saçınızı başınıza yerleştirme işlemine gelir. iki tarafı yapışkan olan bantların başınıza gelecek yüzeyindeki bantları açın (diğer tarafı protezinize yapışan yüzeydir) ve protezinizin ön kısmından başlayarak geriye doğru gergin bir şekilde yapıştırma işlemini tamamlayın.

saç temizleme solventi

PROTEZ SAÇ BAKIM ÜRÜNLERİ

Şampuan ve Koşullandırıcılar…

Protez saçın bakımında kullanılan şampuan ve koşullandırıcılar da önemli bir yer tutar. Protez saçın hava ve su geçirgenliği en üst düzeyde üretilmesi sebebiyle temizlenme aşamasında kullanıcıya oldukça fazla kullanım kolaylığı sağlar. Bu nedenle kendi saçınız için kullandığınız tüm kozmetik ürünleri protez saçınız için de kullanılabilir. Bununla birlikte dikkat etmeniz gereken en önemli konu kullanacağınız ürünün içeriğinde bulunan maddeler ve ürünün kalitesidir.

Çünkü düşük kalitede (kalitesiz) üretilen ürünler, kendi saçınızda olduğu gibi protez saçınıza da zarar verebilir. Uygun kalitede ve PH içerikte üretilen kozmetik ürünleri kullanmak uzun vadede oluşacak sorunların önüne geçmeyi sağlar. Şampuanlar, saçın bakımında saçı çıkarmadan önce ya da saçı çıkardıktan sonra kullanılan ürünler arasında yer alır.

 

protez saç indirim

 

Sizi Arayalım

Protez Saç Uygulaması ve detaylı bilgi için iletişim sayfamızdaki formu doldurun ya da yukarıdaki fotoğrafı tıklayın. Sizinle en kısa sürede iletişime geçelim

PROTEZ SAÇ BAKIM ÖNERİLERİ 

 

Kullanıcılar İçin;

 • Saçı yıkamadan önce sülfatsız ve silikonsuz şampuan kullanması önerilir. (Saçlandırma merkezleri tarafından yapılan bakım için önerilir. Kişi protez saçının bakımı kendisi yapmak istiyorsa bu şampuanları temin ederek yapabilir.)
 • Saçın bakımı yapıldıktan 48 saat sonrasına kadar yıkamayın.
 • Yıkanacağı zaman yine sülfatsız ve silikonsuz şampuan kullanın.
 • Eğer saç protezinizde koşullandırıcı kullanıyorsanız. Bu ürünleri protez saç bantlarına dokunmamasına özen gösterin.
 • Saçın bakımı yapılırken ve protez saç başa yapıştırıldıktan sonra saçın dipten uca doğru taranması gerekir. Bu işlemi yaparken ilk etapta (bantların gevşememesi için) saçı tutmak önemlidir.

Saçlandırma Merkezleri / Kuaförler için;

 • Bantları yapıştırırken elleriniz temiz olsun ve banda mümkün olduğunca az dokunun.
 • Bandı yapıştırmadan önce 1 sn lik bir süre içerisinde bandın üzerinden ütü ile geçin (ılık)
 • Saçtan bandı sökerken mutlaka protez saç bandı temizleyicilerinin yağsız olanlarından kullanın. Zira bu ürünlerin yağlı olanları saçta yağ bırakabilmektedir.
 • Protez saçın her bant yenilemesinde saçı mutlaka sülfatsız ve silikonsuz şampuanla yıkayın. Bu işlem saçın üzerinde bulunan yapışkanların temizlenmesini sağlayacaktır.
 • Yıkama işleminden sonra üniteyi alkol ile mutlaka silin.
 • Protez saç bantlarının uzun süre kullanımı kişiden kişiye ve yaşam şartlarına göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu nedenle bantları temin ettiğiniz firmadan ücretsiz olarak temin edebileceğiniz çeşitli bant örneklerini bulundurabilirsiniz.

EVDE KENDİNİZİN DE KOLAYLIKLA YAPABİLECEĞİ PROTEZ SAÇ BAKIM VİDEOSU

Paylaş