Hair Replacement Sample document

Hair Replacement

HAİR REPLACEMENT

Hair Replacement, genel anlam olarak herhangi bir nedenden dolayı saçlarını kaybeden erkek, kadın ve çocuğun (belli yaşa kadar olan) dış görünüşünde değişiklik yapmak amacıyla sıklıkla ve güvenle başvurulan doğal bir yöntemdir. Saç derisi analizi ve ölçümleme ile başlayan uygulama sonrasında kişiye özel üretimle başın açık bölümüne yapıştırılarak sonlanır. Yüzde 100 insan saçından üretilen Hair Replacement; Nano Teknoloji, Quantum Sistem olarak çok çeşitli üretim seçenekleri bulunur. Diğer bir değişle Hair Replacement, farklı nedenlere bağlı olarak yaşanan saç dökülmelerinde ağrısız ve ilaç olmadan uygulanan saç yapım tekniğidir.

HAİR REPLACEMENT NEDİR?

Hair Replacement halk arasında “yapıştırma saç” veya “takma saç” olarak bilinir. Ağrısız, sızısız ve çok uzun beklemeler gerektirmeden her yaştan kişiye uygulanabilir bir sistemdir. Kişiye özel bir uygulama olan Hair Replacement uygulaması, kişinin hayal ettiği saçlara sahip olmasını sağlayan en doğru yollardan birisidir. Pek çok yöntem saç sorununa uygun olmama ya da cilt yapısına uygun olmama nedeniyle kişinin beklentilerini karşılamayabilirken, Hair Replacement kişinin hayat tarzına ve bütçesine uygun olarak beklentileri tam olarak karşılar.

HAİR REPLACEMENT NASIL ORTAYA ÇIKTI

Son dönemlerde saç dökülmesine en iyi çözümlerden birisi olarak ismine sıkça rastladığımız protez saçın ortaya çıkış hikayesi hayli ilginçtir. Günümüzde ünlü – ünsüz, kadın – erkek, genç – yaşlı herkes tarafından tercih edilen saç protezinin icadı 1950’li yıllara rastlamaktadır. Peruk kullanan Hollywood aktörlerinin zorlu sahnelerde yaşadıkları sorunlar nedeniyle, MAX Factor firması tarafından geliştirilen özel yöntemlerle peruğun başa yapıştırılarak kayması önlenmiştir. Çok ünlü aktörlere uygulanan yöntemle kullanılama başlanan protez saçı ilk kullanan ünlüler arasında, ünlü aktörler John Wayne ve Sean Connary de vardır.

PROTEZ SAÇIN YAPIM AŞAMASI

Saç protezi kişiye özel yapılmasından dolayı boyutları ve şekli kişiye göre değişiklik gösterir. Bu nedenle de belli yapım aşamalarından geçer. Protez saç, yapan merkezlerde bu aşamalar gerçekleşse de kaliteli ve size uygun en iyi protez saçı deneyimli ve uzman ellere yaptırmanızı öneririz. Protez saçın uygulama aşamaları; ölçümlendirme, yerleştirme ve tasarımdır.

protez saç ölçümleme

Ölçümlendirme; Saçın yapılma ve yerleştirme aşamasının ilk basamağı olan ölçümlendirme protez saçınızın doğal durması açısından son derece önemlidir. Ölçümlendirme aşamasında, kişinin başında saç olmayan yerlerin simetrik tasarımına uygun bir kalıbı çıkarılırken aynı zamanda saçın inceliği, kalınlığı ve rengi de belirlenir.

Yerleştirme; Sıfır hatayla ölçümlendirme aşaması sonrası, kişiye özel üretilen protez saç, özel olarak üretilmiş bantlar yardımıyla başın açık alanını kaplayacak şekilde başa sabitlenir.

Tasarım; Bu aşama doğru ölçümlendirme ve sıfır hata ile üretilen saçın başa sabitlenmesinden sonra gerçekleşen en son adımdır. Tasarım aşamasında, saçsız bölgeye sabitlenen saç, kişinin istekleri ve yüzüne uygun saç modeli kesilerek oluşturulur. Bu son aşamadan sonra yeni bir görüntüye kavuşan kişinin saçının belli bir alanının protez olduğu dışarıdan bakan herhangi birisi tarafından anlaşılamaz.

protez saç yapım aşaması ölçümleme

HAİR REPLACEMENT UYGULAMASININ İLK ADIMI DOĞRU ÖLÇÜMLENDİRMEDİR

Hair Replacement uygulamasında ilk adım ve en önemli adım ölçümlendirmenin doğru olarak yapılmış olmasıdır. Son derece önemli olan bu aşamada, saçın dökülmüş ya da seyrekleşmiş olan bölgeleri büyük bir titizlikle belirlenir. Uygulanacak bölgenin itinayla kalıbının oluşturulmasından sonra kişiden alınacak saç örneği ve saçın özellikleri (rengi, kalınlığı, uzunluğu, dalgalı mı, düz mü) belirlenip, özel bir sipariş formuna kayıt edilerek aşama tamamlanır. Protez saçın doğal durması, saçı tanımlayacak kişinin uzmanlığına bağlıdır. Zira, kişinin saçının yoğunluk ya da seyreklik gibi özelliklerinin iyi tespit edilmesi sonrasında yapılan saçların kişinin kendi saçına birebir uymasını sağlar. İyi ölçümlendirme yapılamaması durumunda;

  • Kişinin önlerdeki diplerin kendi saçından çok ayrı renkte olması (sarı ya da belirgin bir koyu hat)
  • Ya da tepe bölgelerinin kişinin saçından daha gür olması ve bu nedenle saçın doğal halinden daha fazla kabarık görünmesi.

Hair Replacement yapım aşamalarında yukarıda belirtilen hataları en aza indirmek için, bu adımları uzman ve tecrübeli kişiler yanında bilinçli eller tarafından yapılması önerilir.

HAİR REPLACEMENT UYGULAMASINDA KULLANILAN SON TEKNOLOJİLER

Son yıllarda Hair Replacement uygulamasında kullanılan teknoloji hızla gelişmektedir. Saç protezi dünyada 1990’lı yıllarda o zamanın peruklarının yerini devralmıştır. Söz konusu yıllardan bu yana devam eden saçlandırma sistemlerinde günümüzde kullanılan en son teknolojilerden piyasada en çok duyulanları; Nano Teknoloji Sistem, Nanofilament Hair Replacement Systems, Quantum Sistem’dir.

Sizi Arayalım

Protez Saç Uygulaması ile ilgili detaylı bilgi ve randevu almak için aşağıdaki formu doldurun. Sizinle en kısa sürede iletişime geçelim.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.