Görünce Çok Şaşıracaksınız! Bu Ünlüler Protez Saç Kullanıyor…

19 Nisan 2018 0 ile tansuat

PROTEZ SAÇ KULLANAN TÜRK ÜNLÜLER

Saç dökülmesi ve kellik sorunu ünlü ünsüz, kadın erkek pek çok kişiyi çok yakından ilgilendirmektedir. Hemen hepimizin hayran olduğu ve yaşamlarını yakından takip ettiğimiz ünlüler de yaşadıkları saç dökülmesi (kellik) sorunu nedeniyle protez saç kullanmaktadırlar. Peki, protez saç kullanan ünlüler kimler? Görünce çok şaşıracağınız hatta gözlerinize bile inanamayacağınız Protez saç kullanan Türk ünlüler ile ilgili bilgileri sizler için derledik.

EVREN NURİ TURHAN

evren nuri turhan protez saç

Galatasaray’ın eski futbolcularından Evren Turhan’da saçsızlık sorununa protez saçla çözüm bulan ünlülerden birisi. 1998 yılından bu yana protez saç kullanıcısı olan Turhan, konuyla ilgili yaptığı yorumlarda saç proteziyle ilgili hiçbir sorun yaşamadığını dile getiriyor.

ENİS ARIKAN 

enis arıkan protez saç

TV8 ekranlarında yayınlanan Jet Sosyete dizisiyle yıldızı parlayan başarılı oyuncu Enis Arıkan, saç dökülmesi sorunu protez saç yaptırarak çözdü. Protez saçlı ünlüler kervanına kısa bir süre önce katılan başarılı oyuncunun yeni görüntüsü sevenlerinden tam not aldı.

BÜLENT SERTTAŞ

bülent serttaş protez saç kullanıyor

Sempatik tavırları ile herkesin gönlüne taht kuran ünlü Türkücü Bülent Serttaş da protez saç kullanan ünlüler arasına katıldı. Özel bir saçlandırma merkezinde yeni görüntüye sahip olan Serrtaş’ın protez saçlarından çok memnun olduğu edinilen bilgiler arasında.

MURAT BOZ

murat boz protez saç

Genç kızların favori yakışıklısı ünlü pop sanatçısı ve oyuncu Murat Boz’da saçlarında azalma sorunu nedeniyle protez saç kullanan ünlüler arasında. Basında başının tepesinde saç açıklığını gösteren fotoğrafların yayınlanmasından sonra protez kullanmaya başlayan ünlü şarkıcının, yoğun tempoyla çalıştığı dönemlerde protez saçının bakımını yaptıramadığından dolayı basında şapka ve bereli fotoğraflarıyla yer aldığı belirtiliyor.

SİNAN ÖZEN 

sinan özen protez saç

Bir döneme besteleriyle damgasını vuran ünlü şarkıcı Sinan Özen de protez saç kullanan ünlüler arasında yer alıyor. Saç dökülmesi sorununa uygulanan yöntemle yeni bir görünüme kavuşan Özen, zaman zaman saç modelini değiştiriyor.

SİNAN ÇALIŞKANOĞLU

sinan çalışkanoğlu protez saç

Son dönemlerde Şanslı Masa isimli programdan tanıdığımız ünlü oyuncu Sinan Çalışkanoğlu da protez saç kullanıyor. Sinan Çalışkanoğlu’nun saçsız haline internette çok rastlanmasa da ünlü oyuncu saç sorunu için protez saçı tercih eden ünlülerden birisi.

FATİH ÜREK

fatih ürek protez saç

On parmağında on marifet olan ünlülerden Fatih Ürek de uzun zamandır protez saç kullanıyor. Ürek, son derece doğal bir görünüm sergileyen protez saçlarıyla şu sıralar “Gelinim Mutfakta” isimli programı sunuyor.

COŞKUN SABAH

çoşkun sabah protez saç

Yıllar önce saçları dökülen ünlü sanatçı Çoşkun Sabah, başındaki saçsız olan bölgeyi protez saç takarak kamufle etmişti. Başarılı bir şekilde uygulanan protez saç ünlü sanatçının görümünü mükemmelleştirmiş olsa da yıllar sonra saç ekimi operasyonlarının yaygınlaşması üzerine saç ektirme yöntemini uygulayarak kalıcı saçlara kavuşmuştur. Çoşkun Sabah halen bir saç ektirme kliniğinin sahibidir.

EROL EVGİN

erol evgin

Kendisini hep aynı görüntüyle tanıdığımız Erol Evgin’de protez saç yaptıran ünlülerden birisi.

KAHTALI MIÇI

kahtalı mıçı

Ünlü türkücü Kahtalı Mıçı da saç ektirme uygulaması yerine saç protezini tercih eden ünlülerden.

MUSTAFA CECELİ

mustafa ceceli protez saç

Son yıllarda sadece saçlarıyla değil pek çok konuda sıklıkla gündeme gelen pop müzik sanatçısı Mustafa Ceceli’nin saçlarının ekim mi? yoksa protez mi? olduğu tartışılmaktadır. Basında çıkan haberlere göre, Mustafa Ceceli saç ektirmemiştir ve protez saç kullanmaktadır.

NURİ ALÇO

nur alço protez saç

Türk sinemasında sevilmeyen karakterlere hayat veren ünlü oyuncu Nuri Alço’da uzun yıllardan bu yana protez saç kullanan Türk ünlüler arasında.

TARKAN

tarkan protez saç

Pop Müziğin Megastarı Tarkan’ın da protez saç kullandığı sık çıkan haberler arasında yer alıyor. Peki, Tarkan protez saç mı kullanıyor ya da saç mı ektirdi? Türkiye’de ve dünyada en beğenilen sanatçılardan birisi olan Tarkan’ın saç ektirdiği ya da protez saç kullandığı bilgisi kesin olmamakla birlikte ünlü popstarın Türkiye’nin ünlü protez saç merkezlerinden birinin sahibine saçlarını kestirdiğini gösteren fotoğrafların Tarkan’ın protez saç kullandığı iddialarını doğruladığı belirtiliyor.

MAHMUT HEKİMOĞLU

mahmut hekioğlu protez saç

Geçtiğimiz yıl prostat kanserinden hayatını kaybeden Yeşilçamın ünlü oyuncusu Mahmut Hekimoğlu da protez saç kullanıyordu.

 

BULUT ARAS

bulut aras protez saç

Protez saçın en fazla yakıştığı kişilerden birisi de şüphesiz Yeşilçamın yakışıklı oyuncusu Bulut Aras’tır. Ünlü sanatçının protez kullandıktan sonra gençleşen görüntüsü dikkat çekiyor.

REHA YEPREM

reha yeprem protez saç

Ünlü eski sunucu Reha Yeprem’i hemen hepiniz tanırsınız. Ünlü sunucu o dönemlerde yakışıklılığının yanı sıra saçlarının güzelliğiyle de dikkatleri üzerine çekiyordu. Uzun yıllar sonra canlılığını yitirmeyen saçları Reha Yeprem saç mı ektirdi yoksa protez saç mı yaptırdı? Sorusunu akıllara getiriyordu. Yaptığımız araştırmalarda Yeprem’in protez saç yaptırdığı ve halen protez saç kullandığı bilgisine ulaştık.

 

TAYANÇ AYAYDIN

tayanç ayaydın protez saç

Televizyon dizilerinin sevilen oyuncusu, Aliye dizisiyle tanıdığımız ünlü oyuncu Tayanç Ayaydın da protez saç kullananlar arasında.

ALİ GÜVEN

ali güven protez saç

Doksanlı yılların sevilen şarkılarını seslendiren pop müzik sanatçısı Ali Güven’de protez saç kullanıyor. Geçtiğimiz yıllarda özel bir protez saç merkezinde yeni görümüne kavuşan ünlü popçu son haliyle oldukça yakışıklı görünüyor.

 

KEMAL DOĞULU

kemal doğulu protez saç

Oyuncu Kadir Doğulu’nun abisi Kemal Doğulu’da saç problemi yaşayan ünlülerden. Çok genç yaşta genetik olarak saçlarının dökülmesi üzerine pek çok tedavi yöntemi denemiş olan Doğulu, çözümü protez saç yaptırmakta bulmuştur. Kadir Doğulu, doğal saç görüntüsüyle protez saç kullanan ünlüler arasında en iyi ve fark edilmeyen protez saça sahip ünlüler arasında yer alıyor.

SELAMİ ŞAHİN

selami şahin protez saç

Arabesk müziğin kralı ünlü besteci ve söz yazarı Selami Şahin’de uzun yıllardan bu yana saçsızlık sorunu yaşayan ünlülerden birisi. Şahin, sıklıkla değiştirdiği protez saç modeliyle oldukça genç ve yakışıklı görünüyor.

 

OĞUZHAN KOÇ

oğuzhan koç protez saç

Duyunca hayranlarının şaşıracağı protez saç kullanan bir ünlü de ünlü komedyen ve müzisyen Oğuzhan Koç. Yaklaşık 2015 yılı sıralarında saç dökülmesi sorunuyla başa çıkamayan Koç, çareyi protez saç kullanmakta bulmuş. Oyucunun son derece doğal duran saçları yakışıklığına yakışıklık katmış durumda.

 

TOLGA KAREL

tolga karel protez saç

Survivor’un eski yarışmacılarından ve televizyon dizilerinin kötü adamı Tolga Karel de saç protezi yapanlardan birisi. Şu sıralar Amerika’da yaşayan Karel, protez saçıyla eski görüntüsünden çok daha yakışıklı görünüyor.

MİM KEMAL ÖKE

mim kemal öke protez saç

Protez saç kavramını ilk kez duyduğumuz ünlülerden birisi de şüphesiz ünlü akademisyen Prof. Dr. Mim Kemal ÖKE’dir. Yaptığı televizyon programlarında saç sorunu kendisine problem yaşatmaya başlamış. Öke, eşinin gazetede rastladığı protez saç reklamı üzerine yaşadığı sorununa çözüm olarak protez saç yaptırmaya karar vermiştir. Mim Kemal Öke, yaklaşık olarak 20 yıldır protez saç kullanıcısıdır.

GÖKHAN GÜNEY

gökhan güney protez saç

Yeşilçamın ünlü oyuncusu ve şarkıcı Gökhan Güney’de saç protezi kullanan ünlüler arasında.

BURÇİN BİLDİK

burçin bildik protez saç

Ünlü tiyatro ve sinema sanatçısı Burçin Bildik’te saç dökülmesi sorununu protez saç yaptırarak çözen ünlülerden.

KARTAL TİBET

kartal tibet protez saç

Türk sinemasında oyunculuğu ve yönetmenliğiyle önemli bir yere sahip olan Kartal Tibet de protez saç yaptıran ünlü isimler arasında. Ünlü oyuncunun gençliğinde sahip olduğu hafif kıvırcık saçları o zamanlar hiçbir zaman dökülmeyecek gibi dursa da yıllar bu tezi çürütmüş olsa gerek ki, saç dökülmesi sorununa protez saçla çözüm bulan ünlülerden birisi olmuş.

MEMDUH ÜN

menduh ün protez saç

Protez saç yaptıran ünlüler arasında Yeşilçam’ın ünlü yönetmeni Memduh Ün’de yer alıyor. O dönemlerde Memduh Ün’ün saç ekimi mi yoksa protez saç mı yaptırdı sorusuna cevap aranırken, daha sonra ortaya çıkan bazı fotoğraflar ünlü yönetmenin saç ektirmediğini ve saç dökülmesi sorununa protez saç takarak çözüm bulduğunu gösteriyor.

MÜSLÜM GÜRSES

müslüm gürses protez saç
Arabeskin babası unvanıyla tanınan ünlü sanatçı Müslüm Gürses de protez saç kullanan Türk ünlüler arasında yerini alıyor. Gürses, bilinenin aksine tam olarak kel olmadığı halde, saç dökülmesine önlem amacıyla protez saç yaptıranlardan birisi olarak gösteriliyor. Bu sebeple Müslüm Gürses’in saçsız hali çok fazla görülmeyen ünlülerden birisidir.

ASIM YILDIRIM

asım yıldırım protez saç

Saç protezi yaptıran ve neredeyse hiç kimse tarafından fark edilemeyip, çok doğal bir görünüme sahip olan ünlülerden birisi de TV programcısı olan Asım Yıldırım’dır.

 

MACERACI – MURAT YENİ

maceracı murat yeni protez saç

 

Herkes tarafından yakından tanınan ünlü televizyon programcısı Maceracı, Murat Yeni de 2005 yılından bu yana protez saç kullanıyor.

GALATASARAY’IN ESKİ FUTBOLCUSU SUAT KAYA

suat kaya protez saç

Galatasaray’ın eski futbolcularından birisi olan Suat Kaya’ da protez saç kullanan ünlü isimler arasında. Uzun yıllardır protez saç kullanan ve şimdilerde Menemen Belediye Spor’un Teknik Direktörü olan Suat Kaya’nın saç protezi sonrası son hali çok konuşuldu.

suat kaya son hali

Uzun saçları ile Sosyal Medyada çok konuşulan ünlü Teknik Direktör kısa bir süre İngiltere’den teklif almış ama saç stili bu haberin önüne geçmişti.

* Not: Protez saç kullanan ünlüler ile ilgili yazımız internet sitelerinde ve yazılı basında çıkan haberler esas alınarak hazırlanmıştır.

BU ÜNLÜLER PROTEZ SAÇ KULLANIYOR

PROTEZ SAÇ KULLANAN BAYAN ÜNLÜLER

Protez saç kadın erkek, genç yaşlı, ünlü ünsüz herkes tarafından kullansa da protez saç kullanan bayan ünlüler, erkek ünlülere nazaran bu durumu basında paylaşmayı sevmiyorlar. Bu nedenle saç protezi kullanan kadın ünlüler ile ilgili bilgiye çok fazla ulaşılamıyor. Protez saç kullanan bayan ünlüler arasında en bilineni ise, ünlü manken Naomi Campbell’dir.

NAOMİ CAMPBELL

naomi campbell protez saç

Protez saç kullanan yabancı ünlüler arasında yer alan ve aykırı davranışlarıyla adından sıkça söz ettiren Naomi Campbell’ın da saç dökülmesi sorunu yaşadığı biliniyor. Fotoğraflarında saçlarının yer yer döküldüğü gözlenen 40 yaşındaki seksi modelin saç dökülmesi sorununun tıbben “Traction Alopecia” yani kadın tipi saç dökülmesi hastalığı olduğu belirtiliyor.

 

 

Paylaş