Protez Saç Kellerin Umudu Olmaya Devam Ediyor!

24 Nisan 2018 0 ile tansuat

PROTEZ SAÇ KELLERİN UMUDU OLMAYA DEVAM EDİYOR

Çeşitli sağlık sorunları ya da genetik olarak kellik sorunu yaşayan pek çok kişinin imdadına protez saç yetişiyor. Bir anlamda kellerin umudu olarak gösterilen protez saçlar, kişinin dış görünüşünün yanı sıra moralini ve özgüvenini olumlu yönde etkiliyor. Antalya bölgesinde faaliyet gösteren Hair Lost Saçlandırma Merkezinin sahibi ve Saç Tasarım Uzmanı Tansu Atıcı, Türkiye’de her 3 erkekten ve her 5 kadından 2’sinde saç dökülme sorununun yaşandığını söylüyor. ” Protez saç kellerin umudu olmaya devam ediyor. ” diyen Tansu Atıcı konuyla ilgili şu bilgileri verdi.

protez saç tansu atıcı

PEK ÇOK ETKEN NEDEN OLABİLİYOR

Tansu Atıcı, saç dökülmesi nedenleri arasında; genetik yatkınlığın yanı sıra stres, tiroid hastalıkları, demir eksikliği, kronik rahatsızlıklar, kullanılan ilaçlar, kalitesiz saç ürünlerinin kullanılması ve yanlış beslenmenin etken olduğunu belirtiyor.

ERKEK VE KADINLARI MUTSUZLUĞU SAÇ PROTEZİ İLE ÇÖZÜLÜYOR

Saç dökülmesinin kişileri mutsuzluğa sevk ettiğine dikkat çeken Atıcı, erkeklerin ve kadınların mutsuz olmasına neden olan bu durumun firmalarında gerçekleştirdikleri saç protezi uygulamasıyla çözülebildiklerinin altını çiziyor.

TIPKI DOĞAL SAÇ GİBİ

Saçsız olan kişilerin en büyük sorununun dış görünüşlerini oldukları yaştan daha büyük göstermesi olduğunu ifade eden Tansu Atıcı, protez saç uygulamasıyla kellik sorunu yaşayan kişiyi doğal saçı gibi kullanacağı sistemle saçlarına kavuşturduklarını söylüyor. Atıcı, kişiye uygulanan saç analizi sonrasına yurt dışında kişiye özel üretilen protezlerin uygulanmasıyla tıpkı doğal saçta olduğu gibi görünüm ve kullanım kolaylığı oluştuğunu belirtiyor.

DENİZE GİRİLİP – SPOR YAPILABİLİYOR

“Kişinin saç karakterine benzer şekilde üretilen protez saçların uzun olarak gelmesi nedeniyle kişinin istediği şekil rahatlıkla uygulanabiliyor. Yüzde yüz insan saçından üretilmesinden dolayı normal insan saçına uygulanabilen her yöntem uygulanabiliyor. Böylelikle protez saç yaptıran kişi normal hayatında yaptığı her şeyi yapabiliyor. Buna denize girmek ve spor da dahil.”

FİYAT DÖKÜLME ORANINA GÖRE DEĞİŞİYOR

Protez saç uygulamalarının hemen herkesin bütçesine uygun olduğunu söyleyen Tansu Atıcı, fiyatların erkeklerde 1 bin 300 TL ile 2 bin TL, kadınlarda ise, 1 bin 700 TL’den başlayıp, 2 bin 500 TL’ye kadar çıkabildiğini belirtiyor. Atıcı, arada oluşan fiyat farkının sadece uygulama yapılacak bölgenin (saçın döküldüğü alanın) büyük ya da küçük olmasından kaynaklandığına dikkat çekiyor.

2018 Erkek ve Kadın Protez Saç Fiyatları İçin Tıklayın…

KEMOTERAPİ HASTALARINA BÜYÜK KATKI SAĞLIYOR

Kemoterapi tedavisi gördüğü için saçları dökülen hastalara da olumlu katkı sağladığını belirte Saç Tasarım Uzmanı Tansu Atıcı, protez saçın hastaların tedavi aşamasında büyük katkı sağladığına dikkat çekiyor. Yaklaşık 10 yıldan bu yana protez saç uygulaması yaptıkları söyleyen Atıcı, kullanıcılarının protez saç uygulamasından sonra yaşadıkları mutluluğa birebir şahit olduklarını anlatıyor.

protez saç özgüven

KENDİNE GÜVENLERİ GELİYOR

Saç protezi uygulaması sonrasında saçlarını geri kazanan kişilerin, kendilerine güvenlerinin yeniden geldiğini söyleyen Tansu Atıcı, bu yöntemin özellikle dökülme sonrasında saç ektirme işlemlerinin başarılı olma şansının olmadığı kişilerde tercih edildiğini belirtiyor.

PROTEZ SAÇ MI? YOKSA SAÇ EKİMİ Mİ?

Kellik sorunu yaşayan birçok kişinin aklına takılan en önemli sorulardan bir tanesi şüphesiz protez saç mı? Yoksa saç ekimi mi? dir. Günümüzde kelliğe karşı pek çok yöntem uygulanmasına karşın, protez saç ve saç ekimi yöntemleri bunların içinde en başarılı olanlarıdır.

Saç Ekimi; kellik yaşayan kişinin ense ve başının yan bölgesinden alınan saç köklerinin dökülmüş bölgeye transfer edildiği cerrahi bir uygulamadır. Saç ekiminin başarılı olabilmesi için,

  • Öncelikle kişinin saç dökülme evresinden uzaklaşması gerekir. Diğer bir değişle 18-35 yaş aralığında olan kişilerin saç dökülme riskinin devam etme olasılığından dolayı bu yaş aralığında olan kişilerin saç ektirilmesi önerilmez.
  • Diğer bir sorunda, saç ekimi yapılacak olan bölgenin tamamen çıplak olmaması ve alanının yaklaşık avuç içi kadar genişlikte olmasıdır.
  • Ekilen saçların seyrek olması gür saçı seven kişiler tarafından tercih edilmez.

Protez Saç; profesyonel kişiler tarafından ölçülendirme yapılarak yüzde 100 insan saçı dokusundan ve gelişmiş tekniklerle üretilen saç protezinin özel yapıştırıcılarla saçsız veya seyrek olan saç bölgesine yerleştirilip şekillendirilen yöntemdir. Buna göre;

  • Protez saçta saç yoğunluğu istenilen beklentiye %100 sonuç verir bu nedenle yaş kısıtlaması yoktur.
  • Saçta dökülmüş alanın ister küçük bir alan isterse hiç saç kalmasa da 7’den 70’e herkes tarafından rahatlıkla kullanılabilen en başarılı yöntemdir.

Protez Saç Nedir? Detaylar için tıklayın…

Mevcut saç yapınızı ve yukarıda belirttiğimiz kıstasları göz önünde bulundurarak Protez Saç mı? Yoksa Saç Ekimi mi? Buna siz karar verin…

 

Paylaş