Protez Saç Fiyatları 2018

14 Nisan 2018 1 ile tansuat

PROTEZ SAÇ FİYATLARI 2018

Çeşitli sağlık sorunları nedeniyle saç dökülmesi ve kellik sorunu yaşayan kadın ve erkeklerin en fazla merak ettiği konuların başında şüphesiz protez saç fiyatları gelir. Tercih edilecek protez saçın kullanım kolaylığı ve doğal görünümü yanında fiyat unsuru da karar vermede önemli bir yer tutar. Bunun en önemli nedeni kişilerin bütçelerinin kısıtlı olmasıdır. Protez saç fiyatları 2017 ve 2018 yılında piyasada kalitesine ve imal yöntemine göre, değişiklik göstermektedir. Kaliteyi en fazla etkileyen unsur ise, kullanılan saçın yüzde %100 insan saçına yakına olmasıdır. Bu da maliyetleri ve saç fiyatlarını arttıran ana nedenler arasında yer alır. Hair Lost olarak kullandığımız protez saçlar Nano teknolojisi ile üretilmektedir. Nano teknolojisi ise, kullanım kolaylığının yanı sıra doğal görünümüyle kişinin görüntüsünde olağan dışı fark bir yaratmamaktadır.

 

Nano Teknolojisi ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız…

YURT DIŞINDA KİŞİYE ÖZEL OLARAK ÜRETİLİR

Protez saç hala pek çok kişi tarafından geçmişte kellik sorunu yaşayan kişilerin kullandıkları standart olarak üretilen peruklarla karıştırılmaktadır. Halbuki peruğu protez saçtan ayıran en önemli özellik kişiye özel üretilmesi ve başa sabitlenmesidir. Hair Lost tarafından uygulanan ücretsiz saç analizi sonrasında kişinin saç açıklığına uygun özel olarak tasarlanan saçlar yurt dışında son teknolojiyle üretilmektedir.

protez saç fiyatları erkek kadın

PROTEZ SAÇ FİYATI ERKEK VE KADINLARDA FARKLILIK GÖSTEREBİLİR

Kellik sorunu yaşayanların en fazla merak ettikleri konular arasında yer alan protez saç fiyatı erkek ve kadınlarda farklılık gösterebilmektedir. Bunun en önemli nedenlerinden birisi kullanılan saçın kalitesinin yanında uygulama yapılacak olan bölgenin açıklık alanının büyüklüğüdür. Kullanılan saçın kalitesi ve yüzde 100 insan saçı ya da ona yakın bir kalitede olması protez saçın maliyetini de artırmaktadır. Bunun dışında protez saçı üreten personelin deneyimli olması da fiyatı etkileyen unsurlar arasında yer alır. Protez saç fiyatında farklılık yaratan diğer bir unsur da kadın ve erkeklerde uygulama alanı farklılığıdır. Erkeklerde saç dökülme bölgeleri belli alanlar olurken kadınlarda yaşanan dökülmelerin daha geniş bir alanı kapsamasından kaynaklanmaktadır.

STANDART BİR FİYAT UYGULANMAZ

Protez saç fiyatlarının belirlenmesinde standart bir ücretin belirlenmesi mümkün değildir. Bunun etkileyen nedenler arasında;

  • Saçın yapımında kullanılan malzemenin kalitesi,
  • Protez saçın alt yapısı,
  • Uygulama yapılacak alanın büyüklüğü,
  • Protez saçın yoğunluğu,

gibi pek çok değişkenler gösterilir. Net fiyat yapılan saç analizi sonrasında kişinin protez saç isteği, alınan ölçü ve kriterlere göre belirlenir.

Ücretsiz Saç Analizi  Randevusu Almak İçin Tıklayın

 

KALİTELİ SAÇ 400 DOLARDAN AŞAĞI OLMAZ

Günümüzde piyasada ve çeşitli e ticaret sitelerinde satılan protez saçın düşün fiyatlarda olması kişilerin az çok kafalarını karıştırmaktadır. Piyasadan çok ucuza temin edilebilen protez saçların merkezlerde pahalı olması kişilerde haklı olarak yanlış bir izlenim uyandırmaktadır. Bu yanlış anlamayı gidermek için uzmanlar tarafından yapılan açıklamalarda kaliteli bir protez saçın 400$ dan aşağı olmasının mümkün olmadığı belirtilmektedir.

protez saç kaç lira

FARK KALİTEDEN KAYNAKLANIYOR

Bu farklılığı en önemli nedeni belli fiyatlar altında satılan protez saçların kalite yönünden bazı eksiklerinin olmasıdır. Bu eksiklik  protezin ömrünün kısa olmasına neden olabilmektedir. Bununla birlikte kişiye özel uygulanmayıp standart olarak satılan protez saçların kullanımı kötü bir görünüm sergiler. Diğer bir konu da kalitesiz protezlerin cilde ve sağlığa zararlı maddelerden üretilmiş olmasıdır. Kalitesiz saçların kullanımı sırasında yırtılma ve bozulma gibi sorunların ortaya çıktığı da bir gerçektir. Bu nedenle protez saç yaptırırken sadece fiyata göre karar vererek kalitesiz saçları tercih etmek ileride pek çok sorunun yaşanmasına neden olabilmektedir.

Protez Saç Bakımı Pahalı mıdır? Detaylar için linki tıklayın…

EN UCUZ PROTEZ SAÇ FİYATLARI 

Kaliteli her üründe olduğu gibi kaliteli bir protez saçında belli bir fiyatı vardır. Standart bir rakamdan başlayan bu fiyatlar kişinin başındaki alanın açıklığına göre değişir. Diğer bir ifade ile yapılacak saç protezi ne kadar büyükse fiyat o kadar fazla olur. En ucuz protez saç fiyatı 400 $ dan az olmaz. Bunun nedeni saçın kişiye özel ve %100 insan saçından üretilmesidir. Piyasada ucuza satılan saçların sentetik malzemeden ya da merdiven altı tabir edilen eski protez saçlardan yapılmış olma ihtimali yüksektir. Ucuz protez saçların kullanım ömrü kısa olurken, bazı ünitelerde yaklaşık 1 ay içerisinde saçlar dökülme yapabilmektedir.

HAİR LOST PROTEZ SAÇ FİYATLARI

Antalya da faaliyet gösteren Protez Saç Merkezimizde yapılan uygulamalarda fiyatlar erkek ve kadınlarda farklılık gösterebilmektedir. Fiyatlarımızı kişinin başındaki açık alanın ölçüleri etkileyebildiği gibi saçların yurtdışından getirtilmesi nedeniyle dolar kurundaki dalgalanmalar da etkileyebilmektedir. Bunu koşullar içerisinde Hair Lost protez saç fiyatları şu şekilde listelenmektekdir.

protez saç fiyatları erkek

Protez Saç Fiyatı Erkek;

Hair Lost merkezimizde erkek protez saç fiyatları 1 bin 300 TL ile 2 bin TL arasında değişiklik göstermektedir. Söz konusu değişiklikler işlem uygulanacak alanın büyüklüğüne bağlı olarak farklılık göstermektedir.

protez saç fiyatları kadın

Protez Saç Fiyatı Kadın / Bayan Protez Saç Fiyatları;

Merkezimizde çeşitli sağlık sorunları nedeniyle saçlarını kaybeden kadınlar için de protez saç uygulaması yapılmaktadır. Bayanlara uygulanacak en ucuz protez saç fiyatı 1 bin 700 TL’den başlayıp, 2 bin 500 TL’ye kadar çıkabilmektedir. Söz konusu fiyat farklılığı da tıpkı erkek kullanıcılarda olduğu gibi en küçük ölçüler ile en büyük ölçüler arasında yaşanan ücret farkından kaynaklanmaktadır.

* Önemli Not:  Dolar kurunun değişmesi fiyatlarımızda farklılık yaşanmasına neden olabilir.

 

Fiyat bilgisi ve detaylar için sizi arayalım… <<< TIKLAYINIZ >>>

Dilerseniz Ücretsiz Saç Analizi için Randevu Alabilirsiniz… <<< TIKLAYINIZ >>>

 

Sizi Arayalım

Protez Saç Uygulaması ve detaylı bilgi için iletişim sayfamızdaki formu doldurun ya da yukarıdaki fotoğrafı tıklayın. Sizinle en kısa sürede iletişime geçelim…

PROTEZ SAÇ FİYATI

Türkiye’de protez saç fiyatı, illere, kaliteye ve saç protezinin yapımında kullanılan teknolojiye göre farklılık gösterebilir. Teknolojiye göre fiyatlar firma bazında değişse de İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya gibi büyük şehirlerde çok büyük fiyat farkı yaşanmaz. Bu doğrultuda illere göre protez saç fiyatı şu şekilde görülür.

İSTANBUL PROTEZ SAÇ FİYATI

İstanbul’da protez saç firmaları çok fazla olmakla birlikte iyi kalitede bir protez saç fiyatı yapılacak açık alanın büyüklüğüne göre, 750$ ile 1200$ arasında değişebiliyor. Orta kalitede bir protez saç fiyatı ise, 500$ ile 750$ arasında değişirken, kötü kalite protez saç fiyatları 200$ ile 400$ arasında değişiyor.

ANKARA PROTEZ SAÇ FİYATI

Ankara’da protez saç fiyatları genel olarak yapılacak olan açık saç bölgesine, alana ve saç uzunluğuna göre, 800$ la 1500$ aralığında değişmektedir.

İZMİR PROTEZ SAÇ FİYATI

İzmir’de protez saç fiyatları değişmekle birlikte 300 TL ile 2000 TL arasında bir fiyat aralığına rastlanmaktadır.

ANTALYA PROTEZ SAÇ FİYATI

Antalya’da protez saç fiyatları diğer illerde olduğu gibi çok büyük farklılık göstermez. İyi kalitede bir protez saç ortalama 300$ ile 750$ arasında değişebilmektedir.

* Önemli Not: Yukarıda yazan fiyatlar İnternet üzerinden yapılan araştırma sonucunda ortalama bir rakam şeklinde verilmiştir. Fiziksel merkezlerde bu fiyatlar değişiklik gösterebilir.

 2019’da Protez Saç Fiyatları Ne Kadar Olacak?

Paylaş